Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama | Adalet Bakanlığı Personel Alımı

Adalet Bakanlığı geçtiğimiz günlerde personel alımı için ilamlarını kadrolara bölerek yayınladı. Sizlerle bu kadroları ve başvuru şartlarını ayrıntısıyla paylaşacağız. Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama kapsamında kadro sayısı olarak, toplam 5 bin 46 kadro belirlemiş. Bu kadrolara bölünerek farklı pozisyonlar için Adalet Bakanlığı Personel Alımı yapacak.

Başvuru Tarihleri, gireceğimiz yeni yıl içerisinde 26 Ocak 2015 tarihinde başlayacak olup, başvuru bitiş tarihi ise 6 Şubat 2015 Cuma günü olacaktır.

Öncelikle belirtmeliyiz ki; alım yapılacak personellerde bir takım genel şartlar aranıyor bunları sizlerle paylaşalım. Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama için Genel şartlar; Tc. Vatandaşı olmak aranan ilk şartlar arasındadır. Hiçbir kamu hakkından men edilmemiş olmak ve yapılacak arşiv araştırmaları sonucunda ise olumlu bulunmak. Askerlikle ilişiklerinin bulunmaması gerekmektedir. İlk defa atanacak aday için geçerli olmak kaydıyla son başvuru günü 6 Şubat 2015 gününde 657 sayılı kanunda bulunan 40. Maddedeki yaş şartlarını taşıması gerekmektedir yani 1 Ocak 1979 ve sonrası doğumlu olmak gerekiyor. Adalet Bakanlığı Personel Alımı için bir diğer genel başvuru şartı da 657 sayılı kanunda bulunan 48/1A/5 bendinde belirtilmiş suçlardan mahkum olmamak gerekliliği. Ve yine aynı kanunun 53. Maddesinde belirtildiği üzere, adayın görevini yapmasına engel oluşturacak bir akıl sağlığından müzdarip olmaması gerektiğidir.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı

Zabıt Katibi için alınacak personel sayısı 3 bin 912 civarı olmaktadır. Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama konusunda bir takım şartlar aranmaktadır.  Genel Şartlar dışında özel şartlarda bulunmaktadır. Sınav yeri Adalet Bakanlığı’ nca uygun görülen adalet komisyonlarıdır ve sınav giriş belgeleri adalet komisyonu başkanlıklarından temin edilecektir. Adalet Bakanlığı Personel Alımı için başvuruda gerecek belgeler şunlardır; Başvuru formu, aday öğrenim belgesi, KPSS Sınavı 2014 sonuç belgesi, bilgisayar sertifikası, evli adaylar için eşlerinin iş durumu hakkında yazılı dilekçe, sözlü sınava hak kazanmış adaylar için haklarında yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması için doldurulmuş form.

Mübaşir kadrosuna alınacak personel sayısı 813 olarak açıklanmıştır. Genel şartların alınması yanı sıra yukarıda belirtilmiş başvuru evrakları gerekecektir. Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama kapsamında alınacak İcra Katibi sayısı 150 olarak belirlenmiştir.

Sözleşmeli memur kadrosu gereğince alınacak 69 Teknisyen ve 41 Kaloriferci olacaktır. Ve kadrolu olak da 61 şoför alınacaktır. Bunların başvuru için gereken şartları ve evrakları değişiklik göstermektedir.

No Responses to “Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama | Adalet Bakanlığı Personel Alımı”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>