Aile Hekimi Randevu Başvuru Sorgulama | Aile Hekimliği Randevu Sistemi

Vatandaşların istedikleri hastane ve hekimlerden, istedikleri tarih ve saatler çerçevesinde randevularını alarak, tedavi olmaya gittikleri, MHRS sistemi geliştirilerek artık Aile Hekimi Randevu Başvuru Sorgulama konusunda da randevulu hizmet sağlayacak. Böylece vatandaşlar sağlık ocaklarında sıra beklemek ve zamanlarını orada geçirmek durumunda kalmayacaklar. Sosyal güvenlik Uzmanı Özgür Kaya yaptığı açıklamada, sağlık ocaklarında oluşan sıralar ve yığılmaların engellenmesi amacıyla, Aile Hekimliği Randevu Sistemi uygulamasını başlattıklarını söyledi. Sonuç olarak sisteme kayıtlı bir şekilde her kişinin bir aile hekimi olduğundan dolayı, internet üzerinden online olarak ya da 182 nolu telefonla ulaşarak Aile Hekimi Randevu Başvuru Sorgulama yapabileceklerini belirtti.

Aile Hekimi Randevu Başvuru Sorgulama

Evde hasta bakım hizmetleri konusunda randevu alınmasına gerek olmadığı açıklanadı. Aile Hekimliği Randevu Sistemi uygulanmasından yararlanmak isteyen vatandaşların ALO 182 nolu telefon üzerinden arayarak canlı operatörlerden randevu alabilecekleri gibi internet üzerinden de alabileceklerini belirtti. Mhrs randevu sisteminde olduğu gibi mobil cihazlar üzerinden randevu alınabilmektedir.

Aile Hekimi Randevu Başvuru Sorgulama yapabilmek için BURAYA TIKLAYINIZ 

1 Haziran tarihinde başlayan bu uygulama sayesinde, Aile Hekimi Randevu Başvuru Sorgulama konusunun akabininde, aile hekimleri hastalarına ileri tetkikler söz konusu olduğunda; endokrinoloji, kardiyoloji, hematoloji gibi hastaların kendilerinin randevu almasını gerektiren yan dallar için, randevu alabiliyorlar. Hizmet kalitesini arttırmaya yönelik bu uygulama aile hekiminin de hastasıyla tam anlamıyla ilgilenmesini sağlamayı amaçlıyor.

Şuan Aile Hekimliği Randevu Sistemi uygulaması kapsamında sistemde, 29 bin hekim kayıtlı bulunmaktadır. Buna ilave olarak Aile Hekimi Randevu Başvuru Sorgulama uygulaması da sisteme eklendikten sonra bu sayıya, 21 bin hekim daha ilave olacaktır. Mhrs Randevu Sistemi Türkiye’ de kişilerin en çok ziyaret ettiği siteler sıralamasında ilk 20 site arasındadır. Ve bu siteyi günde yaklaşık 200 bin kişi ziyaret etmekte ve sistemden faydalanmaktadır. Aile Hekimliği Randevu Sistemi bu uygulamaya dahil olduğunda uygulamayı kullanan ve sitelere giriş yapan kişi sayısı da artacak bununla doğru orantılı olarak da daha fazla vatandaş sistemden yararlanabilecektir.

No Responses to “Aile Hekimi Randevu Başvuru Sorgulama | Aile Hekimliği Randevu Sistemi”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>