Almanya Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama

Herkese merhaba; iş, tatil, seyahat, gezi v.b. durumlar için yurtdışına çıkmanız gerektiğinde Türkiye’ ye vize uygulayan ülkelere gitme durumunuzda, vize başvuru sorgulama aşamalarından geçmeniz gerekmektedir. Almanya Vize Başvuru aşamaları çok çeşitlilik göstermektedir. Bu aşamaları burada kısaca inceleyip, vize başvuru sorgulama aşamaları hakkında bilgi vereceğiz.

Alman Konsolosluğu
Almanya Vize Başvuru aşamalarında gerekli tüm belgeler, başvuru esnasında eksiksiz olarak başvuran kişi tarafından sunulmalıdır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Shengen ülkelerine, Shengen Vize Başvuru Sorgulama yaptıracak herkes için, vize başvurusunda bulunurken Vize Bilgi Sistemi (VIS) için biyometrik bilgilerin alınması kararlaştırılmıştır.

Vize Bilgi Sistemi Hakkında Yazımızı Okuyup, Bilgi Almak için BURAYA TIKLAYINIZ.
Almanya Vize Başvuru aşamalarında vize süresi olarak, 90 güne kadar başta ticari ve ziyaret amaçlı vize alınabilmektedir. Vize Başvuru Sorgulama işinizi isterseniz Shengen vizeleri için İDATA firmasından yapabilirsiniz. Bütün shengen ülkeleri için vize harcı 60 euro’ dur. Vize Başvuru Sorgulama aşamalarından bir aracı kurum ile çalışmanın faydası vizenizi almanızı çok daha kolaylaştırcak ve sizi eksik evrak hazırlama durumundan kurtaracaktır. Almanya Vize Başvuru esnasında; başvurunuzu 1 ay öncesinden yapmanız gerekmektedir. Öğrenim, çalışma vize başvuru sorgulama durumları, normal durumlardan uzun olarak 2-3 ay gibi bir süreye uzayabilmektedir. Vize başvurusu yaparken önlem olması adına pasaportunuzun 1 yıllık alınmış olması işinize daha çok yarayacaktır.
Almanya Vize Başvuru aşamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve vize başvuru sorgulama yapmak için Almanya Başkonsolosluğunun Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Almanya Resmi
Ülke hakkında kısaca bilgi vermemiz gerekirse; Almanya bir federal parlamenter cumhuriyetidir. Başkenti ve en büyük şehri Berlin’ dir. On altı eyalatten oluşmaktadır. Vize Başvuru Sorgulama esnasında konsolosluk mülakatında ülke hakkında sorular sorulması durumuna karşı başlıca bazı bilgileri bilmenizde fayda var.
Almanya Vize Başvuru aşamanızı geçip ülkeye giriş yaparken size ülkeye hangi amaçla geldiğinizi ve nerede konaklayacağınızı sorabilirler. Bu yüzden doğru bilgileri verip daha önce yaptığınız otel rezervasyonları hakkında bilgi vermelisiniz.

Gelen Arama Kelimeleri:

  • almanya vize sorgulama
  • almanya vize sonucu sorgulama

No Responses to “Almanya Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>