Askere Vur Emri Verildi!!

Çözüm süreci uygulamalarında operasyon süresince validen vur emri için izin alınması gerekiyordu. Daha önce alınamayan izin, şuan çıktı ve yetki askere verildi. Keşke diyoruz bu izin daha önceden açıklansaydı belki şehitlerimiz, şu an hayatta olurlardı.

Açıklanan vur emri iznine göre, asker ve polis artık savunma pozisyonunda kalmayacak ve taaruz durumuna geçecek. Son dönemlerdeki şehitlerimizin çoğu terör mensuplarının hazırladığı el yapımı patlayıcıların aktif olup infilak etmesi sonucu gerçekleşmişti.

Askere Vur Emri Çıkartıldı

Artık sıcak operasyon ve sıcak takip moduna geçilereki bu önlenecek ve vurma yetkisi askerde olacak. Özellikle bölgede hava saldırıları süresiz şekilde devam ettirilecek. Saha operasyonlarının sayısında artışa çıkılacak ve özellikle Irak sınırında kapsamlı kara operasyonları yürütülürken, Kuzey Irak bölgesindeki Pkk kampları da sürekli izlenecek. Bölgede terör mensuplarının nefes almamasını sağlama amaçlı yoğunlaştırılacak operasyonlarda F-16 da sürekli devriye uçuşu ve bombardıman yapacak.

Umarız ki bu yürütülecek operasyonlarda şehitlerimiz olmaksızın bir şekilde başarıya ulaşılmış oluruz.

No Responses to “Askere Vur Emri Verildi!!”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>