Askerlik Durum Sorgulama | E-Devlet Askerlik Durum

Kanunlara göre 21 yaşını geçmiş ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her erkek askerlik yapmak zorundadır. Askerlik Durum Sorgulama ile askerlik hakkındaki tüm bilgilerini her vatandaş rahatça internet üzerinden sorgulama yapabilecektir. Türk Silahlı Kuvvetleri kişilerin askerlik görevini yerine getirmek için asker alımı yapmaktadır. E-Devlet Askerlik Durum Sorgulama yapmadan önce kişinin ilk yapacağı şey; Askerlik şubesine giderek muayenesini olup, sülüsünü almak olacaktır. Sonrasında sınava girecek ve birliğine teslim olacaktır. Kişinin tüm bu Askerlik Durum Sorgulama aşamalarını internet üzerinden takip ederek, hiç bir noktayı kaçırmaması için sisteme giriş yapması yeterlidir.

Askerlik Durum Sorgulama

E-Devlet Askerlik Durum Sorgulama işlemlerini ve gerek diğer e-devlet işlemlerinizi internet üzerinden yapabilmeniz için e-devlet şifreniz olması gerekmektedir. Askerlik Durum Sorgulama işlemi içinde e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapacaksınız. E-devlet şifresi olmayan vatadaşlarımız ptt şubelerine giderek 2 TL karşılığında kimlikleri ile başvurarak alabilirler. E-devlet şifrenizi edinin, ilk girişinizde hemen kendi kullancağınız ve unutmayacağınız şifre ile değiştirin, çünkü şifreyi kaybettiğinizde yeniden alma ücreti daha pahalı olacaktır.

Askerlik Tecil Sorgulama

Askerlik Durum Sorgulama için; Sayfamızın altında vermiş olduğumuz linke tıklayarak açılacak sayfadan “Kimliğimi Doğrula” seçeneğine tıklayıp sisteme giriş yapınız. Daha sonra TC. Kimlik Numaranız ve almış olduğunuz E-Devlet şifreniz ile giriş yaparak E-Devlet Askerlik Durum Sorgulama işlemlerinizi güven içinde gerçekleştirebilirsiniz. Sistem hayatımızı kolaylaştırmakta ve tüm işlemlerimizi tek bir noktadan güven içinde takip edebilmemize olanak vermektedir.

Askerlik Durum Sorgulama için BURAYA TIKLAYINIZ

One Comment on "Askerlik Durum Sorgulama | E-Devlet Askerlik Durum"

commenter

Bilgilendirme için teşekkürler

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>