Avusturya Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama

Eğitim, iş, tatil, seyahat, gezi v.b. durumlar için yurtdışına çıkmanız gerektiğinde Türkiye’ ye vize uygulayan ülkelere gitme durumunuzda, vize başvuru sorgulama aşamalarından geçmeniz gerekmektedir. Avusturya Vize Başvuru aşamaları sırasında evrak işlemlerini gereğine uygun gerçekleştirdiğinizde sorunsuz vize alabilirsiniz. Bu aşamaları burada kısaca anlatıp, vize başvuru sorgulama aşamaları hakkında bilgi vereceğiz.

Avusturya Vizesi

Avusturya Vize Başvuru için gerekli tüm belgeler, başvuru esnasında eksiksiz olarak başvuran kişi tarafından sunulmalıdır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Shengen ülkelerine, Shengen Vize Başvuru Sorgulama yaptıracak herkes için, başvuruda bulunurken Vize Bilgi Sistemi (VIS) için biyometrik bilgilerin alınması kuralı getirilmiştir.

Vize Bilgi Sistemi Hakkında Yazımızı Okuyup, Bilgi Almak için BURAYA TIKLAYINIZ.

Avusturya Vize Başvuru aşamalarında gerekli evrakları tamamladığınız zaman sorunsuz vize alarak Vize Başvuru Sorgulama sonucunuzun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Resmi pasaportu olan kişiler 180 günlük bir süre diliminde 90 günü geçmeyecek şekilde vize almadan ülkeye giriş yapabilirler. Buna dayanarak AB ülkelerinden birinde ya da İsviçre de ikameti bulunan Türk Vatandaşları da Avusturya Vize Başvuru işlemlerinden muaftır. Avusturya Ulusal, Oturum İzni, Erasmus gibi çeşitli vizeler vermektedir. Bunları gerekli şirketler aracılığı ile yaparsanız dahi Konsolosluk gerek gördüğünde biometrik fotoğraf değişikliği ya da mülakat için çağırma işlemleri uygulayabilir. Aşağıda paylaştığımız linkte Avusturya Vize Başvuru işlemleri ve diğer uygulamalar hakkında ayrıntılı bilgiyi bulabilirsiniz. Avusturya vize ücreti alınacak vize türüne göre de çeşitlilik göstermektedir.

Avusturya Vize İşlemleri

Vize Başvuru Sorgulama aşamalarında bir aracı kurum ile çalışmanın yararı, vizenizi almanızı çok daha kolay ve güvenli hale getirebilecek olmasıdır. Avusturya Vize Başvuru esnasında bu noktalara dikkat edip, kurallarına göre evrak hazırlığı yapılırsa vize almanız kolaylaşacaktır. Eğitim, çalışan vize başvuru sorgulama durumları, ticari vize ya da seyahat vizesine nazaran 2-3 aylık bir zaman dilimi olarak uzama ihtimali bulunmaktadır.

Avusturya Vize Başvuru aşamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve  vize başvuru sorgulama yapmak ve formunu indirmek için buraya tıklayınız.

Avustrurya Konsolosluğu

Ülke hakkında kısaca bilgi vermemiz gerekirse; Genel olarak Almanca dilinde konuluşan ülke, 9 eyalaetten oluşur ve denize hiç kıyısı yoktur. Başkenti Viyana’ dır. Vize Başvuru Sorgulama esnasında konsolosluk mülakatında ülke hakkında sorular sorulması durumuna karşı başlıca bazı bilgileri bilmenizde fayda var.

No Responses to “Avusturya Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>