Belçika Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama

Ticaret, tatil, seyahat, gezi v.b. durumlar için yurtdışına çıkmanız gerektiğinde Türkiye’ ye vize uygulayan ülkelere gitme durumunuzda, vize başvuru sorgulama aşamalarından geçmeniz gerekmektedir. Belçika Vize Başvuru aşamaları sırasında evrak işlemleri prosedürlerine uygun gerçekleştiğinde sorunsuz vize alabilirsiniz. Bu aşamaları burada kısaca inceleyip, vize başvuru sorgulama aşamaları hakkında bilgi vereceğiz.
Belçika Vize Başvuru için gerekli tüm belgeler, başvuru esnasında eksiksiz olarak başvuran kişi tarafından sunulmalıdır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Shengen ülkelerine, Shengen Vize Başvuru Sorgulama yaptıracak herkes için, başvuruda bulunurken Vize Bilgi Sistemi (VIS) için biyometrik bilgilerin alınması kuralı getirilmiştir.

Vize Bilgi Sistemi Hakkında Yazımızı Okuyup, Bilgi Almak için BURAYA TIKLAYINIZ.

Antwerpen15
Belçika Vize Başvuru aşamalarında gerekli evrakları tamamladığınız zaman sorunsuz vize alarak Vize Başvuru Sorgulama sonucunuzun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Yıpranmış pasaporta vize almaya çalışmayınız, geri çevrilme ihtimaliniz yüksek olur. En az bir yıllık bir yenilenmiş pasaportla başvuru yapmanızda fayda var. Konsolosluklardaki özel yetkili danışmanlar size yardımcı olup, mülakatlarınızı gerçekleştirirler. Teminat olarak gösterebileceğiniz bir banka hesabınız yok ise ve işsizseniz vize almayı unutunuz. Bazı Avrupa ülkeleri diğerilerine nazaran daha katı kurallara sahip olabiliyorlar. Bu yüzden turist olarak gitmeyi düşünüyorsanız tur şirketlerinin paket turlarından da yararlanabilirsiniz. Bazı ülkeler ret oranının % 3’ e çıktığı zaman o ülkeye karşı yaptırımlardan bulunarak Vize Başvuru Sorgulama konusuna daha sıkı kurallar koyuyorlar. Vize istek formu dört sayfadan oluşmaktadır ve Belçika Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Konsolosluk vize harç ücreti 138.00 TL’ dir.

Belçika Konsolosluðu'nda da 'Þüpheli Zarf' Alarmý

Vize Başvuru Sorgulama aşamalarında bir aracı kurum ile çalışmanın yararı, vizenizi almanızı çok daha kolay ve güvenli hale getirebilecek olmasıdır. Belçika Vize Başvuru esnasında bu noktalara dikkat edip, kurallarına göre evrak hazırlığı yapılırsa vize almanız kolaylaşacaktır. Eğitim, çalışan vize başvuru sorgulama durumları, ticari vize ya da seyahat vizesine nazaran 2-3 aylık bir zaman dilimi olarak uzama ihtimali bulunmaktadır.

Belçika Vize Başvuru aşamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve  vize başvuru sorgulama yapmak ve formunu indirmek için buraya tıklayınız.

Ülke hakkında kısaca bilgi vermemiz gerekirse; resmi adı Belçika Krallığı olan ülke, Avrupa Birliği’ ne üyedir ve Batı Avrupa’ da yer almaktadır. Başkenti Brüksel’ dir. Vize Başvuru Sorgulama esnasında konsolosluk mülakatında ülke hakkında sorular sorulması durumuna karşı başlıca bazı bilgileri bilmenizde fayda var.

 

No Responses to “Belçika Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>