Çalışan Emekliye 381 TL Ödeme Müjdesi

Çalışan Emekliye 381 TL Ödeme Müjdesi ile özellikle Bağ-Kur kapsamında çalışan emeklilerin maaşından yapılan kesintiler ortadan kaldırılacak.

Çalışan Emekliye 381 TL Ödeme Müjdesi

Çalışan Emekliye 381 TL Ödeme Müjdesi 

Emekliler içerisinde Bağ-kur kapsamında prim ödeyen ve kendi işlerini yapan emeklilerin maaşlarından yapılan yüzde 10 oranındaki Sosyal Güvenlik Kesinti Primi kaldırılacak ve bu emeli maaşlarına yansıtılmaya başlanacak.

Başvuru sorgulama kapsamında halen hali hazırda SSK ve Bağ-kur kurumlarından emekli olduktan sonra kendi işlerini yapan emeklilerin maaşlarından kesinti yapılıyordu. Kesintinin kaldırıldığı ilk maaşlar Nisan ayı itibariyle emeklilerin hesaplarına yatırılacak.

Maaştan yüzde 10′ luk kesinti primi yapılmayacak, böylece emekliler yüzde 11.1 gelir artışı elde etmiş olacak. Bu düzenleme sayesinde SSK ve Bağ-Kur’dan emekli olup kendi işini kurmuş oaln emekliler, 87 ile 381 lira arasında gelir artışı sağlayacak. Halen en düşük emekli aylığı (Bağ- Kur tarım) 874 lira 19 kuruş. Bu maaşı alan emeklilerden Bağ-Kur kurumu kapsamında çalışmaya devam edenlerin eline kesinti nedeniyle 786 lira 77 kuruş geçiyor.

Kesintinin kalkması ile bu emeklinin eline artık maaşı tam bir şekilde geçecek. En yüksek emekli maaşı da (SSK) halen 3 bin 814 lira. Ancak bu maaşı alan emeklilerden Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam edenlerin eline kesinti ile 3 bin 431 lira 60 kuruş geçiyordu. Bu kalkınca, emeklinin eline artık her ay 3 bin 814 lira geçmeye başlayacak.

One Comment on "Çalışan Emekliye 381 TL Ödeme Müjdesi"

commenter

Hi, I must say that you have made some good points in the site. I performed searches on the topic and found most people will agree with your blog. Thanks for sharing this iniotmarfon.

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>