Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama

Herkese merhaba; iş, tatil, seyahat, gezi v.b. durumlar için yurtdışına çıkmanız gerektiğinde Türkiye’ ye vize uygulayan ülkelere gitme durumunuzda, vize başvuru sorgulama aşamalarından geçmeniz gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru aşamaları sırasında evrak işlemleri prosedürlerine uygun gerçekleştiğinde sorunsuz vize alabilirsiniz. Bu aşamaları burada kısaca inceleyip, vize başvuru sorgulama aşamaları hakkında bilgi vereceğiz.
Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru için gerekli tüm belgeler, başvuru esnasında eksiksiz olarak başvuran kişi tarafından sunulmalıdır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Shengen ülkelerine, Shengen Vize Başvuru Sorgulama yaptıracak herkes için, başvuruda bulunurken Vize Bilgi Sistemi (VIS) için biyometrik bilgilerin alınması kuralı getirilmiştir.

Vize Bilgi Sistemi Hakkında Yazımızı Okuyup, Bilgi Almak için BURAYA TIKLAYINIZ.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru
Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru aşamalarında gerekli evrakları tamamladığınız zaman sorunsuz vize alarak Vize Başvuru Sorgulama sonucunuzun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru esnasında istediği tüm evrakların özellikle fotokopilerini istemektedir, kesinlikle asıllarını yollamayınız. Seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekli ve bunu seyahatiniz başlamadan bir gün önce yaptırmanızda fayda var. Yeşil ve Gri pasaportlara vize uygulaması yapılmamaktadır. Sadece Bordo pasaportların Shengen Vizesi alması gerekiyor. Çek Cumhiriyeti Vize Başvuru için konsolosluk Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma günleri saat 09.00-11.00 arası başvuru kabul etmektedir. Ekspres vize uygulaması yapılmamakla birlikte, vize başvuruları en az 10 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Vize Başvuru Sorgulama aşamalarında bir aracı kurum ile çalışmanın yararı, vizenizi almanızı normalden daha kolay ve güvenli hale getirebilecek olmasıdır. Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru aşamasında bu noktalara dikkat edip, kurallarına göre evrak hazırlığı yapılırsa vize almanız kolaylaşacaktır. Eğitim, çalışan vize başvuru sorgulama durumları, ticari vize ya da seyahat vizesine nazaran 2-3 aylık bir zaman dilimi olarak uzama ihtimali bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru aşamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve  vize başvuru sorgulama yapmak ve formunu indirmek için buraya tıklayınız.

Ülke hakkında kısaca bilgi vermemiz gerekirse; Çek Cumhuriyeti orta Avrupa’ da bulunan bir ülkedir. En çok ilgi ve turist çeken şehri Prag ülkenin hem başkenti hem de en büyük kentidir. Vize Başvuru Sorgulama esnasında konsolosluk mülakatında ülke hakkında sorular sorulması durumuna karşı başlıca bazı bilgileri bilmenizde fayda var.

 

No Responses to “Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>