Ehliyet Sınavı 2015 Başvuru Sorgulama | 2015 Ehliyet Almanın Şartları

Çoğu zaman kanunları üzerinde değişiklik yapılacak haberleri çıkan Ehliyet Sınavları ve şartları hakkında yine yeni haberler yayınlanmakta. Ehliyet Sınavı 2015 Başvuru Sorgulama konusunda yeni prosedürler geliştirdiler. Ciddi olarak uygulamaya geçilecek bazı değişiklikler olacak gibi görünüyor. 2015 Ehliyet Almanın Şartları kapsamında Devlet Avrupa standartları getirmeyi planlıyor.

En sonki yılların sınavlarında 9 kez yapılan Ehliyet Sınavı 2015 Başvuru Sorgulama kapsamında toplamda 6 kez yapılacak. Ehliyet almak isteyen sürücü adayları, 4 kere yazılı olarak yapılacak olan sınava, 4 kerede uygulamalı direksiyon sınavına katılma hakkına sahip olacak. 2015 Ehliyet Almanın Şartları konusunda yazılı sınavlarda sorulan teorik bilgi içerikli derslerde başarılı olan, ancak uygulamalı direksiyon sınavında 4 kere olacak haklarında da başarılı olamayan sürücü adayları; isterlerse kurslarını değiştirmeden açıklanacak direksiyon derslerinin ücretlerini ödeyip, 4 kez daha sınava girme hakkına sahip olacaklar.

Yazılı Sınavlar kapsamında, 2014 te uygulanmış şekle devam edilecek. Soru sayısı ve soru oranlarında şu an bir değişiklik görünmemektedir. Tüm sürücü ehliyet türlerinde 50 adet soru için 60 dakikalık sınav süresi uygulaması, Ehliyet Sınavı 2015 Başvuru Sorgulama için de aynı şekilde devam edecek. Kayıt olmak ve ehliyet almak isteyen sürücü adayları için; 2015 Ehliyet Almanın Şartları nelerdir bunlardan bahsetmek gerekirse,

A1-A2-F-H sınıfına dahil sürücü adayları kurslara katılabilmek için en az 17 yaşını bitirmiş olmalılar.

B-G sınıfına dahil ehliyete sahip olmak isteyen sürücü adaylarının ise 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

C-D-E sınıf ehliyetler için kursa başvurma yaşı 22 yaşını doldurmuş olmaktır.

Ehliyet alabilmek için hala en az ilk okul mezunu olmak şartı şu ehliyet sınıfları için geçerli olmaktadır; A1-A2-B-C-D-E-G-H sınıfları için geçerlidir.

Ehliyet Sınavı 2015 Başvuru Sorgulama kapsamında kursa iletmek için gerekecek en önemli belgelerden biri,  pratisyen ya da uzman hekimden alınmış “sürücü olur” onayındaki sağlık raporu. Başvuracak sürücü adayının sabıka kaydı. Kimlik fotokopisi ve son 6 ay içerisinde çektirilmiş vesikalık fotoğraf. Bun belgeler, 2015 Ehliyet Almanın Şartları için başvurulacak kursa verilecek belgelerdir.

Ehliyet Sınavı 2015 Başvuru Sorgulama

İşitme engelli vatandaşlar için yeni uygulamaya göre, sınav salonunda işaret dili bilen gözetmen olacak. Eğer öğretmenler arasından işaret dili bilen bulanamazsa, il, ilçe kapsamında bulunan kamu çalışanları arasından bilenler görevlendirelecek. Ehliyet Sınavı 2015 Başvuru Sorgulama konusunda sınav değerlendirme aşaması güvenlik açısından, cevap kağıtları çift okuma sistemi ile 2 tane optik okuyucu sayesinde okunacak. Yanlışlar bu sınavda doğruları götürmüyor.

2015 Ehliyet Almanın Şartları yukarıda açıkladığımız şekilde gerçekleşecek, ancak ehliyet sınavlarına itirazda bulunmak isteyebilir. Bu konuda itiraz edecek adaylar Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne dilekçe ile başvurmadan önce, Ehliyet Sınavı 2015 Başvuru Sorgulama kapsamında Müdürlüğün belirtti banka hesaplarından birine 10 TL itiraz bedeli yatırmaları gerekecek.

No Responses to “Ehliyet Sınavı 2015 Başvuru Sorgulama | 2015 Ehliyet Almanın Şartları”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>