Fransa Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama

Herkese merhaba; iş, tatil, seyahat, gezi v.b. durumlar için yurtdışına çıkmanız gerektiğinde Türkiye’ ye vize uygulayan ülkelere gitme durumunuzda, vize başvuru sorgulama aşamalarından geçmeniz gerekmektedir. Fransa Vize Başvuru aşamaları sırasında evrak işlemleri prosedürlerine uygun gerçekleştiğinde sorunsuz vize alabilirsiniz. Bu aşamaları burada kısaca inceleyip, vize başvuru sorgulama  hakkında bilgi vereceğiz.
Fransa Vize Başvuru için gerekli tüm belgeler, başvuru esnasında eksiksiz olarak başvuran kişi tarafından sunulmalıdır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Shengen ülkelerine, Shengen Vize Başvuru Sorgulama yaptıracak herkes için, başvuruda bulunurken Vize Bilgi Sistemi (VIS) için biyometrik bilgilerin alınması kuralı getirilmiştir.

Vize Bilgi Sistemi Hakkında Yazımızı Okuyup, Bilgi Almak için BURAYA TIKLAYINIZ.

Fransa Vize Başvuru
Fransa Vize Başvuru aşamalarında vize süresi olarak, 90 güne kadar başta ticari ve ziyaret amaçlı vize alınabilmektedir. Eğitim için 90 gün süreden az kalınacak ise; Vize Başvuru Sorgulama esnasında size gereken evraklar şunlardır:

6 ay içinde çekilmiş biometrik 2 adet fotoğraf – daha evvel Schengen vizesi almış iseniz vizenizin fotokopisi – Kimlik fotokopiniz – Pasaportunuz – Vize ücreti 85 euro’ dur ve vize ücreti direkt olarak vize başvuru merkezine ödenecek – Başvuracağınız eğitim merkezinden alınan okul kabul belgesi – Bu sırada artık öğrenci değilseniz son mezun olduğunuz okulun diploması – Eğer hala öğrenci iseniz öğrenci belgeniz ya da yaz tatil döneminde iseniz okulunuzdan alınmış eğitim izniniz olduğunu belirten mektup, bu evraklar ilk  etapta ihtiyacınız olacak belgeler.

Aynı zamanda Fransa Vize Başvuru sırasında bir de Fransa’ da kalacağınız sürede geçiminizi sağlayabileceğiniz konusunu kanıtlamanız gerekmektedir. Bunu da genelde ailelerin yardımıyla banka cüzdanları, hesap hareketlerini gösteren banka ekstreleri ya da varsa kişinin üzerine mal varlığı tapu, araç varsa ruhsatın fotokopisi, kira geliri varsa fotokopileri, çalışan ise maaş bordroları gibi evraklarla ispatlayabilirsiniz. Vize Başvuru Sorgulama aşamasında eğer yaşam ve eğitim giderleriniz sizin tarafınızda karşılanamayacaksa, karşılayacak kişiden alınmış ve bu gideri karşılayacağına dair İngilizce ve Fransızca olarak yazılmış sponsor mektubuna ihtiyacınız olacaktır.

Fransa Vizesi

Vize Başvuru Sorgulama aşamalarında bir aracı kurum ile çalışmanın yararı, vizenizi almanızı çok daha kolay ve güvenli hale getirebilecek olmasıdır. Fransa Vize Başvuru esnasında bu noktalara dikkat edip, kurallarına göre evrak hazırlığı yapılırsa vize almanız kolaylaşacaktır. Eğitim, çalışan vize başvuru sorgulama durumları, ticari vize ya da seyahat vizesine nazaran 2-3 aylık bir zaman dilimi olarak uzama ihtimali bulunmaktadır.

Fransa Vize Başvuru aşamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve  vize başvuru sorgulama yapmak ve formunu indirmek için buraya tıklayınız.

Fransa Konsolosluğu

Ülke hakkında kısaca bilgi vermemiz gerekirse; anakara toprakları Batı Avrupada bulunan fakat denizaşırı yerlerde de toprakları olan bir ülkedir. Fransa yönetimde yarı-başkanlık sisteminin uygulandığı üniter bir devlettir. Başkenti Paris’ dir. Vize Başvuru Sorgulama esnasında konsolosluk mülakatında ülke hakkında sorular sorulması durumuna karşı başlıca bazı bilgileri bilmenizde fayda var.

 

No Responses to “Fransa Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>