Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Sorgulama | Mortgage Başvuru Sorgulama

Konut Kredisi kredi türü, 2007 yılındaki bir kanun sonucu Mortgage ismine dönüştürülse de hala günümüzde herkes Konut Kredisi olarak da kullanmakta. Yinede hayallerinizdeki eve ulaşmak için kredi çekmek istiyorsanız burada sizelere Garanti Bankası nın Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Sorgulama aşamalarını, süreci ve bunun için neler yapmanız gerektiğiniz anlatacağız. Aklınıza takılan her konuda aydınlatıcı cevaplar bulabileceğiniz yazımızı, Mortgage Başvuru Sorgulama konusunda bilgi sahibi olmanız için hazırladık.

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Sorgulama

Kredi alma süreci en zor geçen ve her bankanın prosedürlerine göre değişiklik gösterebilen bir süreçtir. Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Sorgulama aşamalarında ev sahibi olmanızı sağlayacak seçenekleri ayrıntısıyla bilmeli ve adımlarınızı buna göre atmalısınız. Faiz oranlarını, kredi masraflarını dert edip kafanıza takmayarak değerlendirebileceğiniz uygun seçenekler Garanti Bankasın da sizleri bekliyor. Öncelikle belirtmeliyiz ki; satın almak istediğiniz konutun değerinin maksimum olarak %75 lik kısmı kadar konut kredisi yani mortgage kullanabiliyorsunuz. Garanti Bankası Konut Başvuru Sorgulama yapacak kişiler için kredi vadenizi en fazla 240 ay yani 20 yıl olarak yapmanıza olanak tanıyor. Fakat faiz tutarları belirli bir seviyenin üzerine çıktığınızda artacağından 120 aylık bir vade de kalmak maddi açıdan daha mantıklı görünmektedir.

Örnek vermek Gerekirse;
Faiz oranı: %0,91
Kredi Tutarı: 100.000 TL
5 Yıl Vadeli Taksit Tutarı: 2.170 TL – Toplam Geri Ödeme Tutarı: 130.215 TL
10 Yıl Vadeli Taksit Tutarı: 1.373 TL – Toplam Geri Ödeme Tutarı: 164.757 TL
15 Yıl Vadeli Taksit Tutarı: 1.132 TL – Toplam Geri Ödeme Tutarı: 203.684 TL
20 Yıl Vadeli Taksit Tutarı: 1.027 TL – Toplam Geri Ödeme Tutarı: 246.420 TL

Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Sorgulama için gerekli belgeler şunlardır; Banka başvuru formu, kimlik fotokopisi ya da noterden tasdikli sureti, son 3 ay içinde kişinin kendi adına düzenlenmiş elektrik, su , doğalgaz ya da sabit telefon faturası, geliri belgelemek amacıyla maaş bordrosu müdürden imzalı ve buna ek olarakta imzalayan kişinin imza sirkülerisi, serbest çaşılanlar için vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, gelir tablosu, cari yılın hesap özeti, varsa diğer tapu fotokopileri, kira kontratları, araç ruhsatları fotokopileri, banka hesap cüzdanları, alınacak evin tapu aslı üstünden fotokopisi. Hepsinin dışında Mortgage Başvuru Sorgulama için yapılacak inceleme sonrasında banka ek belge talebinde bulunabilir.

Konut Kredinizin  sonuçlanması 1 iş günü içinde tamamlanmaktadır. Sonucunuz eğer olumlu ise; satın almak isteyeceğiniz konuta Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Sorgulama aşamasında ekpertiz göndererek konutun krediye uygunluğunu ve değerini karar aşamasında hazırlayarak 4-5 gün içerisinde bankaya sunar. İstisnai durumlar dışında Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Sorgulama esnasında kefil istememektedir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Dönemsel olarak çeşitli kampanyalar yapılmakta ve durumunuza uyacak şekilde dilerseniz bu kampanyalardan da yararlanabilmektesiniz. Örneğin şu sıralar; öğretmenlere özel konut kredisi, Türk Hava Yolları çalışanlarına özel bir bir fırsat kampanyası, kamu çalışanlarına, emeklilere ve bunun yanında bir çok iş kolu çalışanlarına özel konut kredisi kampanyaları mevcuttur.

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Sorgulama işleminizi Online olarak yapabilmek için aşağıdaki buraya tıklayınız yazısına tıklayarak açılacak Garanti Bankasının sayfasında ad, soyad, telefon no ve TC. Kimlik numaranızı yazarak başvur butonuna tıklayıp, ön başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka en kısa zamanda dönüş yapacaktır.

Mortgage Başvuru Sorgulama işleminizi Online olarak Yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ 

No Responses to “Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Sorgulama | Mortgage Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>