Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Sorgulama | Gelir Uzman Yardımcısı

Gelir İdaresi Başkanlığı nın yaptığı açıklamaya göre belirttikleri, 26 farklı ilde açılacak kadrolara toplam 1500 Gelir Uzman Yardımcısı alınacak.

Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Sorgulama kapsamında Sınava girecek adaylar, tercih esnasında sadece bir şehir tercih edebilecekler, tercih etmek istedikleri şehrin ilçelerini istedikleri öncelik sırasına göre başvuru formlarında belirtecekler ve tercihlerden daha sonra vazgeçemeyecekler. Sınavdaki puan Kpss A kısmı P35 türü kapsamında olduğundan, adaylar eşit puan almaları durumunda hepsi sınava tabi tutulacak.

Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvurusu

Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Sorgulama aşamalarından bahsedelim; Sınavın yazılı olarak yapılacak kısmı, 28 Aralık 2014 Pazar günü saat: 10.00 da Ankara da yapılacaktır. Sınava katılmaya hak kazanmış Gelir Uzman Yardımcısı adaylarının duyuruları, yazılı sınavdan en az 10 gün önce; http://www.turkiye.gov.tr sitesi ile Gelir İdaresi Başkanlığının resmi sitesi olan  http://www.gib.gov.tr sitelerinde duyurulacaktır.

Zor bir sınav olan Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Sorgulama aşamaları da belli kriterler istiyor. Lisans mezunu kişilerin 2014 Kpss sınavları Kpss A p35 sınav türü içinde en az 70 ve üstünde puan almaları gerekiyor. Gelir Uzman Yardımcısı adayı 01.01.1979 tarihinden sonra doğmuş olmalı yani 35 yaşını doldurmamış olmalı.

Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Sorgulama

Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Sorgulama tarihi; 24 Kasım 2014 Pazartesi günü başlayacak ve 5 Aralık 2014 Cuma günü Saat: 17.30 a kadar devam edecek. Gelir Uzman Yardımcısı adayları sadece online olarak elektronik ortamda başvuru yapabilecekler.

Giriş için yapılacak sınav, yazılı ve sözlü iki kısımdan oluşacak. Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Sorgulama için yazılı sınavda başarılı olamayan adaylar, sözlü sınava alınmayacak. İki sınav içinde 70 ve üzeri puan alınması gerekiyor. Daha sonraki süreç; atamalar ve yerleştirmeler için; Gelir Uzman Yardımcısı adaylarının Gelir İdaresi Başkanlığı sitesini takipte kalmaları gerekiyor.

Gelen Arama Kelimeleri:

  • gelir uzman yardımcılığı başvuru

No Responses to “Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Sorgulama | Gelir Uzman Yardımcısı”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>