Google’ ın İlginç Mülakat Soruları

Dünyanın çoğu yerinde kime sorsanız Google da çalışmak gençlerin hayallerinden biridir. Google ın sağladığı çalışma koşulları, tatminkar kazanç sistemi ve sunabileceği referansları göz önüne alındığında hayallerdeki şirket olmaması mümkün değil.

Ancak Google Başvuru Sorgulama aşamaları tahmin edilebileceği gibi çok zorlu süreçlerden meydana geliyor. İşe alınacak adaylar için hazırladıkları sonsuzmuş gibi görünen mülakat soruları bir hayli terletici cinsten.

Google ın kapısından bir çalışan olarak içeri adım atabilmeniz bu zorlu Google Başvuru Sorgulama sürecini geçmenizden ve mülakatı onların gözünde başarılı olarak tamamlanızdan geçiyor. Aşağıdaki mülakat sorularını okurkern kendinizi bir anlığına o adayların yerine koyun, siz neler hissederdiniz ve nasıl cevaplar veridiniz?

Google' ın İlginç Mülakat Soruları

İşte Google’ ın İlginç Mülakat Soruları;

-Bir otobüse kaç tane golf topu sığar?

-Bir bozuk para büyüklüğünde olacak şekilde sıkıştırıldınız ve kütlenizde orantısal yoğunluğunuza zarar vermeyecek şekilde küçültüldü. Sonrasında bir blender ın içine alıldınız ve size çalışmaya başlamadan önce 60 saniye sundular ne yapardınız?

-Sekiz yaşındaki kuzeninizin anlayabileceği bir üslubla veri tabanını anlatınız.

-Saatin yelkovan ve akrebi gün içinde kaç kez üst üste gelir?

-A noktasından B noktasına ulaşmak zorundasın ancak başarıp, başaramayacağında kesin değil bu durumda ne yapardın?

-Hep erkek çocuk istenen bir köy var. Ailelerde çocukları erkek oluncaya dek çocuk yapmaya devam ediyor ve çocukları erkek olunca daha fazla çocuk yapmıyorlar. Bu durumda köyde kızların erkeklere oranı ne olabilir?

-Bir otoyoldasın, bir araca rastlama oranı yarım saat içersinde yüzde 0.95, bu durumda 10 dakikada araca rastlama oranın kaçtır?

-Kolundaki saat 03.15′ i gösterdiğinde akrep ve yalkovanın açısı kaçtır? (Sıfır Değil)

-Bir partidesin ve toplamda 10 kişisiniz. Arkadaşın seninle bahse girmek istiyor ve seninle aynı gün doğmuş her kişi için 1 dolar vereceğini ancak tahmin edemediğin her kişi içinde senden 2 dolar alacağını söylüyor. Bu bahse girer miydin?

-Dünya üzerinde kaç tane piyano akortçusu vardır?

-Eğer fantastik bir karakter olma seçeneğin olsaydı, kim olmak isterdin?

-Eğer Hollywood hayatını film yapmak isteseydi seni canlandıracak oyuncunun kim olmasını isterdin?

-Tarihten bir kişi ile yemek yeme imkanınız olsaydı kimi seçerdin?

No Responses to “Google’ ın İlginç Mülakat Soruları”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>