GSS Kayıt Sorgulama | Genel Sağlık Sigortası

Tam olarak 2012 Ocak ayından itibaren uygulamaya giren Genel Sağlık Sigortası herhangi bir yerde çalışmıyorsanız ve böylelikle hiçbir sosyal güvencenizde bulunmuyorsa GSS Kayıt Sorgulama sizi otomatik olarak kapsamına alıyor. Gelir durumu özellikle düşük olanlar test yaptırmayı ihmal etmemeli yoksa onlarda Genel Sağlık Sigiortası kapsamına alınıyor. Bu sistem kapsamına girenlerin sağlık sigortaları da yapılacağından dolayı sağlık hizmetlerinde de faydalanabileceklerdir. Vatandaşlar hala sürekli değişen sistemlere aşina olmadıklarında dolayı GSS Kayıt Sorgulama işlemini nasıl gerçekleştirebilirler burada açıklayacağız.

GSS

GSS Kayıt Sorgulama işlemi için, ilk olarak sayfamızın en altında bulunan linkten sayfaya ulaşabilirsiniz.

Sonrasında Tc. Kimlik Numaranız ile, genel olarak kimliğinizde kişisel bilgilerinizi de gerekli alanlara yazıp, güvenlik kodu kısmına da karşısında bulunan kodu yazarak sorgulama butonuna tıklayın ve sistem sayfanızı açın. Açılan sayfadan sağ alt tarafta bulunan seçeneklerden GSS Kayıt Sorgulama yapmanız için; tescil kaydı ile ilgili olanı seçin ve sorgulamanızı gerçekleştirin.

GSS Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası için hemen hemen herkesin sistemde kaydı bulunmaya başlamıştır. Bu yüzden hayat ve iş değişikliklerinde sistemi ve prim borçlarını takip etmekte yarar var.

GSS Kayıt Sorgulama yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

No Responses to “GSS Kayıt Sorgulama | Genel Sağlık Sigortası”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>