Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama | İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama

Eğitim ile ilgili gerçekleştirmek istediğiniz bir idealiniz olabilir ya da sağlık ile ilgili acil maddiyat gerektiren bir durumdasınızdır veya sadece seyahat etmek bir yerlere gitmek istiyorsunuzdur bunların hepsi için, İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama yapıp kredi çekebilirsiniz. Bazen de herkesin ödemesi gereken bir borcu ya da almak istediği ihtiyaçları bulunan günümüzde kredi çekmek, İhtiyaç Kredisi kullanarak istediklerini alabilmek için gereklidir. Her ihtiyaç için kredi kullanılabilmesi adına bankalar çalışmalar yapıp, hizmet vermektedir. Sizinle paylaşacağımız Türkiye’ nin en çok tercih edilen bankalarından biri olan HalkBankasının Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama şartlarından ve ayrıcalıklarından bahsedeceğiz.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Seçeneğin bu kadar fazla olduğu anlarda herkes kendi maddi durumuna ve ihtiyacına en uygun olacak banka ile çalışmak ve zorlanmamak ister. Avantajlı bireysel kredilerden faydalanmak için Halkbankasını tercih edebilirsiniz. İlk olarak Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama için istenilen belgeleri sizlerle paylaşacağız. Bu belgeler; TC Kimlik numaranızın yazılı olduğu nüfus cüzdanı, ehliyetiniz ya da pasaportunuz seçeneklerinden biri ile başvurmanız yeterlidir. Halkbankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama için gelir düzeyinizi belgelemenizi isteyecektir. Devlet Dairelerinde çalışan Kamu çalışanları için Bordrolarını götürmeleri yeterlidir. Özel sektörde çalışanlar için, bordroları, kişnin üzerinde haciz bulunmadığınız belirtecek bir belge, şirketin imzası ve imza sirkülerisi ile sgk hizmet dökümü belgesi ile başvurmaları gerekmektedir. Faiz gelirlerini gösterebilmeleri için banka hesap cüzdanı ile eğer üzerine konut varsa, tapusu ile kira kontratının fotokopisini de eklemeleri yararlarına olacaktır. İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama yapan kişiler eğer maaşlarını Halkbank üzerinden alıyor iseler gelir belgesi evrakları getirmelerine gerek kalmayacaktır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama yapacak kişiler için belirtmeliyiz ki; bir kaç seçeneğiniz olacaktır. Örneğin ben faiz ödemek istemiyorum derseniz, sıfır faizli kredi türünü seçebilirsiniz. Bunun için komisyonunuzu yani katkı payınızı peşin olarak ödeyerek taksitlerinizde faiz ödemekten kurtulmuş olacaksınız ve taksitlerinizi düşük olarak ödeyeceksiniz bu da sizi fazla zorlamayacaktır. Bu kredi türünden çekmek isterseniz 50 000 TL ye kadar çekebiliyorsunuz.

Eğer ben çok yüksek bir miktar kredi çekmek istemiyorum benim için 3000 TL kadar İhtiyaç Kredisi yeterli diyorsanız; Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama yaparken minikredi türünü seçebilirsiniz. Bunun için, 3000 TL lik kredinizi 10 ay vadeli olarak çekebilirsiniz. Ayrıntılarını aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz;

 

KREDİmini
Örnek Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (Aylık) Tahsis Ücreti (TL) Sigorta Bedeli (*)(TL) Aylık Toplam Maliyet Oranı (%) Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%) Kredi Taksit Tutarı (TL) Toplamda Ödenecek Anapara ve Faiz Tutarı (TL)
3.000 10 %0.95 15 9,20 %1,29 %15,50 319,10 3.191,30

 

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama türlerinden bir diğeri de faiz indirimli olarak sunulan İhtiyaç Kredisi türüdür. Seçtiğiniz oranda faizi peşin olarak ödeyip ilerde aylık taksit içerisinde ödeyeceğiniz faiz oranını indirmiş olursunuz. Eşit taksit imkanı da sunduğu gibi, dilerseniz 2 ay erteyebilir ya da azalan-artan taksit seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Bu taksit türünün ayrıntılarını % 1 Peşin Faiz tutarlı olan şeklini aşağıdaki tabloda inceyebilirsiniz;

Örnek Kredi Tutarı Kredi Vadesi Faiz Oranı (aylık) Tahsis Ücreti Peşin Faiz Tutarı Sigorta Bedeli(*) Aylık Toplam Maliyet Oranı(%) Yıllık Toplam Maliyet Oranı(%)
10.000 TL 12 ay %1,15 50 TL 100 TL 30,73 TL %1,71 %20,52
10.000 TL 24 ay %1,17 50 TL 100 TL 30,73 TL %1,58 %18,97
10.000 TL 36 ay %1,19 50 TL 100 TL 30,73 TL %1,60 %19,26

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Başvuru yapmak için en yakın Halkbank Şubesine giderek yukarıda belirttiğimiz gibi istenilen evraklarınızla başvuruda bulunabilirsiniz. Banka size olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüşte bulunacaktır.

No Responses to “Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama | İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>