Halkbank Konut Kredisi Başvuru Sorgulama | Mortgage Başvuru Sorgulama

Konut Kredisi kredi türü, 2007 yılındaki bir kanun sonucu Mortgage ismine dönüştürülse de hala günümüzde herkes Konut Kredisi olarak da kullanmakta. Yinede hayallerinizdeki eve ulaşmak için kredi çekmek istiyorsanız burada sizelere Halk Bankası nın HalkBank Konut Kredisi Başvuru Sorgulama aşamalarını, süreci ve bunun için neler yapmanız gerektiğiniz anlatacağız. Aklınıza takılan her konuda aydınlatıcı cevaplar bulabileceğiniz yazımızı, Mortgage Başvuru Sorgulama konusunda bilgi sahibi olmanız için hazırladık.

Halkbank Konut Kredisi Başvuru Sorgulama

Kredi alma süreci en zor geçen ve her bankanın prosedürlerine göre değişiklik gösterebilen bir süreçtir. Halkbank Konut Kredisi Başvuru Sorgulama aşamalarında ev sahibi olmanızı sağlayacak seçenekleri ayrıntısıyla bilmeli ve adımlarınızı buna göre atmalısınız. Faiz oranlarını, kredi masraflarını dert edip kafanıza takmayarak değerlendirebileceğiniz uygun seçenekler Halk Bankasın da sizleri bekliyor. Öncelikle belirtmeliyiz ki; satın almak istediğiniz konutun değerinin maksimum olarak %75 lik kısmı kadar konut kredisi yani mortgage kullanabiliyorsunuz. Halkbank Konut Kredisi Başvuru Sorgulama yapacak kişiler için kredi vadenizi en fazla 120 ay olarak yapmanıza olanak tanıyor.

Halkbank Konut Kredisi Başvurusu

HalkBank Konut Kredisi Başvuru Sorgulama için gerekli belgeler şunlardır; Banka başvuru formu, kimlik fotokopisi ya da noterden tasdikli sureti, son 3 ay içinde kişinin kendi adına düzenlenmiş elektrik, su , doğalgaz ya da sabit telefon faturası, geliri belgelemek amacıyla maaş bordrosu müdürden imzalı ve buna ek olarakta imzalayan kişinin imza sirkülerisi, serbest çalışanlar için vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, gelir tablosu, cari yılın hesap özeti, varsa diğer tapu fotokopileri, kira kontratları, araç ruhsatları fotokopileri, banka hesap cüzdanları, alınacak evin tapu aslı üstünden fotokopisi. Hepsinin dışında Mortgage Başvuru Sorgulama için yapılacak inceleme sonrasında banka ek belge talebinde bulunabilir.

Halkbank Mortgage Başvuru Sorgulama

Konut Kredinizin  sonuçlanması 1 iş günü içinde tamamlanmaktadır. Sonucunuz eğer olumlu ise; satın almak isteyeceğiniz konuta Halkbank Konut Kredisi Başvuru Sorgulama aşamasında ekpertiz göndererek konutun krediye uygunluğunu ve değerini karar aşamasında hazırlayarak 4-5 gün içerisinde bankaya sunar. İstisnai durumlar dışında Halkbank Konut Kredisi Başvuru Sorgulama esnasında kefil istememektedir.

Dönemsel olarak çeşitli kampanyalar yapılmakta ve durumunuza uyacak şekilde dilerseniz bu kampanyalardan da yararlanabilmektesiniz. Örneğin; Kamu çalışanlarına, emeklilere ve bunun yanında bir çok iş kolu çalışanlarına özel konut kredisi kampanyaları mevcuttur.

HalkBank Konut Kredisi Başvuru Sorgulama işlemini yapabilmek için yukarıda belirtilen evrakları eksiksiz hazırlayarak size en yakın HalkBank şubesine başvurabilirsiniz.

No Responses to “Halkbank Konut Kredisi Başvuru Sorgulama | Mortgage Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>