Hollanda Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama

Herkese merhaba; iş, tatil, seyahat, gezi v.b. durumlar için yurtdışına çıkmanız gerektiğinde Türkiye’ ye vize uygulayan ülkelere gitme durumunuzda, vize başvuru sorgulama aşamalarından geçmeniz gerekmektedir. Hollanda Vize Başvuru aşamaları çeşitlilik göstermektedir. Bu aşamaları burada kısaca inceleyip, vize başvuru sorgulama aşamaları hakkında bilgi vereceğiz.
Hollanda Vize Başvuru için gerekli tüm belgeler, başvuru esnasında eksiksiz olarak başvuran kişi tarafından sunulmalıdır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Shengen ülkelerine, Shengen Vize Başvuru Sorgulama yaptıracak herkes için, vize başvurusunda bulunurken Vize Bilgi Sistemi (VIS) için biyometrik bilgilerin alınması kararlaştırılmıştır.

Vize Bilgi Sistemi Hakkında Yazımızı Okuyup, Bilgi Almak için BURAYA TIKLAYINIZ.

Hollanda Vizesi
Holanda Vize Başvuru aşamalarında vize süresi olarak, 90 güne kadar başta ticari ve ziyaret amaçlı vize alınabilmektedir. Eğer 90 günden daha fazla kalınmak isteniyorsa bu durumda direk olarak başvuru Hollanda Konsolosluğu İstanbul ve Hollanda Büyükelçiliği Ankara’ ya yapılmalıdır. Vize Başvuru Sorgulama işinizi kendiniz takip etmek isterseniz; Hollanda Konsolosluğu’ nun sitesinden başvuru formunu indirerek doldurabilir ve böylece vize yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru

Hollanda Vize Başvuru türlerinden biri de; Hollanda Transit Vizesidir. Bu türün Vize Başvuru Sorgulama evrakları ise şunlardır: Başvuran kişi tarafından eksiksiz olarak imzalanarak, doldurulmuş vize başvuru formu – 6 aydan fazla geçerlilik süresi bulunan pasaport – 2 adet biometrik olarak çekilmiş fotoğraf – Hollanda Konsolosluğu’ na yazılmış vize talep dilekçesi – Uçak bileti ve yaptırılmışsa Otel rezervasyonu – Gideceğiniz ülkeye giriş izni veren evraklar – TC. Kimlik Fotokopisi ve Seyahat Sigortası yaptırılmış olmalıdır.

Vize Başvuru Sorgulama aşamalarında bir aracı kurum ile çalışmanın yararı, vizenizi almanızı çok daha kolay ve güvenli hale getirebilecek olmasıdır. Hollanda Vize Başvuru esnasında bu noktalara dikkat edip, kurallarına göre evrak hazırlığı yapılırsa vize almanız kolaylaşacaktır. Eğitim, çalışan vize başvuru sorgulama durumları, ticari vize ya da seyahat vizesine nazaran 2-3 aylık bir zaman dilimi olarak uzama ihtimali bulunmaktadır.

Hollanda Konsolosluğu

Hollanda Vize Başvuru aşamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve  vize başvuru sorgulama yapmak ve formunu indirmek için buraya tıklayınız.

Ülke hakkında kısaca bilgi vermemiz gerekirse; çoğunluğu kuzeybatı Avrupa’ da bulunan bunun haricinde Karayipler’ de de toprağı olan bir ülkedir. Hollanda meşruti monarşi ile yönetilen bir Avrupa ülkesidir. Diğer ülkelerde suç ve ahlak dışı sayılabilecek bazı konulara karşı hoş görülü bir politikası vardır. Başkenti Amsterdam’ dır. Vize Başvuru Sorgulama esnasında konsolosluk mülakatında ülke hakkında sorular sorulması durumuna karşı başlıca bazı bilgileri bilmenizde fayda var.

 

No Responses to “Hollanda Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>