İngiltere Vize Başvuru | İngiltere Vizesi Şartları

Aile ziyareti, Ticaret iş, tatil, seyahat, gezi v.b. durumlar için yurtdışına çıkmanız gerektiğinde Türkiye’ ye vize uygulayan ülkelere gitme durumunuzda, vize başvuru sorgulama aşamalarından geçmeniz gerekmektedir. İngiltere Vize Başvuru aşamaları sırasında evrak işlemleri prosedürlerine uygun gerçekleştiğinde sorunsuz vize alabilirsiniz. Bu aşamaları burada kısaca inceleyip, vize başvuru sorgulama aşamaları hakkında bilgi vereceğiz.
İngiltere Vize Başvuru için gerekli tüm belgeler, başvuru esnasında eksiksiz olarak başvuran kişi tarafından sunulmalıdır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Shengen ülkelerine, Shengen Vize Başvuru Sorgulama yaptıracak herkes için, başvuruda bulunurken Vize Bilgi Sistemi (VIS) için biyometrik bilgilerin alınması kuralı getirilmiştir.

Vize Bilgi Sistemi Hakkındaki Yazımıza Ulaşmak Ve Daha Ayrıntılı Bilgi Almak için BURAYI TIKLAYINIZ.

İngiltere Vizesi

İngiltere Vize Başvuru aşamalarında gerekli evrakları tamamladığınız zaman sorunsuz vize alarak Vize Başvuru Sorgulama sonucunuzun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Geçen yıl 1 Ekim 2013’ te İngiltere Vizesi konusunda şirketler ve çalışanları için daha fazla esneklik sağlayacak yeni bir düzenleme getirilmişti. Bunlara göre; Şirket içindeki transferlerin vizeleri için daha önce var olan İngilizce bilme şartı kaldırılmıştı. İngiltre’ deki okullardan mezun olan kişiler için ise Tier 2 vizesine daha kolay bir geçiş söz konusu olmuştu. Tier 5 kapsamında hükümet onaylı deişim öğrencileri için çalışmalarına izin verilmesi olanağı sunulmuştu. İngiltere Vize Başvuru işlemleri kapsamında ticari ve turist vize başvurularında ise artık şu değişikliklerden faydalanılacaktır.

İngiltere Vize Başvuru

Bunlar; Turist Vizesi dediğimiz general visitor ya da familiy visitor konusunda değerlendirilen vizeler ile, ticari vize denilen ve business visitor olarak kabul edilen vizeleri alan kişiler, bir genel kalış amaçları olmasa dahi İngiltere’ de kaldıkları süre süresince eğitim alabilecek hakka sahip olmuşlardır. Ticari vize alan kişilerin ise İngiltere içerisinde gerçekleştirecekleri faaliyet alanları da genişletilmiştir. İngiltere Vize Başvuru için uygulacanacak diğer değişiklikler ise şunlardır; Sanat alanında yetenekli ve uzman sanatçıların Tier 1 vizesi kapsamında başvurmasına olanak tanımak, suçlu konuma düşmüş mültecilerin ise vize başvurularını değerlendirme yöntemlerinde değişikliğe gidilmesi çok azılı suçluların da vize almalarının kısıtlanması.

2014 yılı kapsamındaki gençlik hareket programlarında yeni kotalar oluşturulması. Çalışma ve öğrenci vizesi alan vatandaşların, belirli kurallar çerçevesinde davranıyor olduklarından emin olmak adına kontrollerin sıklaştırılması. Tier 4 isimli uzatma amaçlı vize için başvuran kişinin İngilizce bilmediği durumlarda vize görevlisinin red verebilme hakkının olması. Aile ve akrabalarla ilgili alınacak vizelerde küçük değişiklikler yapılması. 28 Ekim’ den itibaren yapılan son bir uygulamaya göre de İngiltere’ ya ikamet başvurusunda bulunmak isteyen kişiler B1 seviyesinde ingilizce yeterlilik sınavını geçmeleri ve de Life in UK testini başarıyla geçmeleri gerekecektir. Kısa dönem genel ziyaretçi vizeleri için harçlar 300 Pound’ tan başlamaktadır.

İngiliz Konsolosluğu

İngiltere Vize Başvuru esnasında iş adamlarının ticari vize, spor ya da eğlence dünyası çalışanlarının  alması gereken vize için istenilen belgeler şunlardır;

-Boş sayfaları olan yıpranmamış en az 1 yıllık pasaport

-Biometrik olarak çekilmiş 2 adet fotoğraf

-Kullanılmakta olan pasaportun 1-4 e dek sayfalarının fotokopileri

-Vize harcı

-Maddi durumu gösteren belgeler

-Öğrenci olanlar içinde alınmış öğrenci kayıt mektubu

-İş verenden alınmış açıklayıcı nitelikte bir mektup

-Ziyaret edeceğiniz işyerinin antetli kağıdına yazdığı davetiye mektubu

-Ev sahibi ya da varsa sponsorunuzun adresini gösteren faturalar

-Başvuranlardan erkek adaylar için askerlik durum gösterme belgesi

 

İngiltere Vize Başvuru esnasında aile ziyareti için gereken belgeler şunlardır;

-Boş sayfaları olan yıpranmamış en az 1 yıllık pasaport

-Eğer eski pasaportları var ise o da isteniyor

-Biometrik olarak çekilmiş 2 adet fotoğraf

-Vize harcı sadece Türk Lirası olacak

-Gelirlerini gösteren maaş bordroları

-Kişinin firması var ise firma hakkında gereken belgeler

-Banka hesapları ve cüzdanları asılları ve fotokopileri

-Noter tasdikli olarak malvarlığı fotokopileri

-Çalışanlar için işyerinden izinli olduğuna dair yazı

-Öğrenciler için okuldan alınmış kayıt mektubu

-Gideceğiniz kişiden gönderilmiş ve İngilizce olarak yazılmış davet mektubu

-Gideceğiniz kişinin yasal konaklama izinleri ve pasaport kopyaları

-18 yaşından küçükler için noter onaylı İngilice yazılmış aile muvafakatnamesi

-Müracaat edenlerden erkekler için askerlik durum belgesi

İngiltere Vİze

Vize Başvuru Sorgulama aşamalarında bir aracı kurum ile çalışmanın yararı, vizenizi almanızı çok daha kolay ve güvenli hale getirebilecek olmasıdır. İngiltere Vize Başvuru esnasında bu noktalara dikkat edip, kurallarına göre evrak hazırlığı yapılırsa vize almanız kolaylaşacaktır. Eğitim, çalışan vize başvuru sorgulama durumları, ticari vize ya da seyahat vizesine nazaran 2-3 aylık bir zaman dilimi olarak uzama ihtimali bulunmaktadır.

İngiltere Vize Başvuru aşamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve  vize başvuru sorgulama yapmak ve formunu indirmek için buraya tıklayınız.

Ülke hakkında kısaca bilgi vermemiz gerekirse; İngiltere Birleşik Krallığı oluşturmuş dört ülkenin en büyükleri konumundadır. Avrupa’ nın batısında yer alan Büyük Britanya adasında yer alır. Başkenti Londra’ dır. Vize Başvuru Sorgulama esnasında konsolosluk mülakatında ülke hakkında sorular sorulması durumuna karşı başlıca bazı bilgileri bilmenizde fayda var.

 

 

 

No Responses to “İngiltere Vize Başvuru | İngiltere Vizesi Şartları”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>