İspanya Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama

Herkese merhaba; iş, tatil, seyahat, gezi v.b. durumlar için yurtdışına çıkmanız gerektiğinde Türkiye’ ye vize uygulayan ülkelere gitme durumunuzda, vize başvuru sorgulama aşamalarından geçmeniz gerekmektedir. İspanya Vize Başvuru aşamaları sırasında evrak işlemleri prosedürlerine uygun gerçekleştiğinde sorunsuz vize alabilirsiniz. Bu aşamaları burada kısaca inceleyip, vize başvuru sorgulama hakkında bilgi vereceğiz.
İspanya Vize Başvuru için gerekli tüm belgeler, başvuru esnasında eksiksiz olarak başvuran kişi tarafından sunulmalıdır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Shengen ülkelerine, Shengen Vize Başvuru Sorgulama yaptıracak herkes için, başvuruda bulunurken Vize Bilgi Sistemi (VIS) için biyometrik bilgilerin alınması kuralı getirilmiştir.

Vize Bilgi Sistemi Hakkında Yazımızı Okuyup, Bilgi Almak için BURAYA TIKLAYINIZ.

İspanya Vize Başvuru
İspanya Vize Başvuru aşamalarında vize süresi olarak, 90 güne kadar başta ticari ve ziyaret amaçlı vize alınabilmektedir. Devlet dairesi çalışanı olupta İspanya’ ya turistik vize almanız için gereken Vize Başvuru Sorgulama evrakları ise şunlardır; Pasaport – İspanya Vize Başvuru Formu – 2 adet biometrik olarak çekilmiş fotoğraf – Uçak bileti ve otel rezervasyonu – Vize Talep Dilekçesi – Seyahat Sağlık Sigortası – Resmi İzin Belgesi – Çalışma Evrakları – Son 3 aya ait olan maaş bordroları – Banka hesap cüzdanı ve dökümleri – Varsa tapu, araç ve kira kontrotı tapusu ve fotokopileri – pasaportun işlem görmüş sayfalarının fotokopileri – nüfus cüzdanı fotokopisi.

İspanya Vize

Vize Başvuru Sorgulama aşamalarında bir aracı kurum ile çalışmanın yararı, vizenizi almanızı çok daha kolay ve güvenli hale getirebilecek olmasıdır. İspanya Vize Başvuru esnasında bu noktalara dikkat edip, kurallarına göre evrak hazırlığı yapılırsa vize almanız kolaylaşacaktır. Eğitim, çalışan vize başvuru sorgulama durumları, ticari vize ya da seyahat vizesine nazaran 2-3 aylık bir zaman dilimi olarak uzama ihtimali bulunmaktadır.

 

İspanya Vize Başvuru aşamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve  vize başvuru sorgulama yapmak ve formunu indirmek için buraya tıklayınız.

SONY DSC

Ülke hakkında kısaca bilgi vermemiz gerekirse; Avrupa’ nın güneybatısında, İber Yarımadası’ nda yer alan bir Akdeniz ülkesidir. İspanya anayasal monarşi rejimi ile yönetilir. Başkenti Madrid’ dir. Vize Başvuru Sorgulama esnasında konsolosluk mülakatında ülke hakkında sorular sorulması durumuna karşı başlıca bazı bilgileri bilmenizde fayda var.

No Responses to “İspanya Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>