İşten Çıkartılanların Dikkatine Kıdem Tazminatında Yeni Sistem

İşten Çıkartılanların Dikkatine Kıdem Tazminatında Yeni Sistem buna göre Başbakan Ahmet Davutoğlu “Yeni düzenlemeye göre, devlet güvencesi altında çalışan personel işten ayrılırken, işverene ekstra yük getiremeyen yeni bir sistem olacak” şeklinde konuştu.

Kıdem Tazminatında Yeni Sistem

Kıdem Tazminatında Yeni Sistem

Kıdem tazminatı için yapılacak yeni düzenlemelerin uzun süredir gündemde olduğunu belirten AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay; yapılan araştırma çalışmaları doğrultusunda hiç kimsenin mevcuttaki kıdem tazminatı sisteminden yana memnun olmadığından ve bu sisteminde gerektiği gibi doğru uygulanmadığından bahsetti.

Yeni kıdem tazminatı sisteminin Bireysel Emeklilik sistemi baz alınarak tekrar düzenleneceği, bunun işleyişinde hiçbir sıkıntı olmayacağını vurgulayan Günay;

“Kıdem tazminatı düzenlemesi de aynı o modele uygun bir şey olabilir. Detayları Sayın Bakanımız tarafından açıklanacaktır. Dolayısıyla devletin de içinde olduğu, devlet güvencesinin olduğu, işverenin üzerinde çalışan ayrılırken ekstra yük getirmeyen, süreç içinde herkesin katkıda bulunduğu bir sistem olacak. Dolayısıyla burada ne çalışan mağdur olacak ne işveren. Herkes bilecek ki bu devlet güvencesinde. Şu anda diğer bireysel emeklilik sistemi var, çeyiz hesabı var, bunların yaşanan örnekleri de var çok da güzel işliyor. Onun farklı bir versiyonu olacak. Şu an bakanlığımız halen taraflarla görüşme halinde ama çok ciddi üzerinde çalışılıyor. Düzenlemenin hayata geçirilmesiyle ilgili süre bilemiyorum ama Sayın Bakanımız epey yol katedildiğini bir toplantıda söylemişti.” şeklinde ekleme yaptı.

Kıdem Tazminatında Yeni Sistem

Kıdem tazminatı başvuru sorgulama kapsamında iş dünyasının en önemli unsurlarından ve personelin geleceğine dair en önemli haklarından biridir. İşvereni koruması düşünüldüğü kadar, işçiyi, personeli de koruması ve haklarının hiçbir şekilde zayi olmaması için çeşitli çalışmalarda bulundurulması şarttır.

Kıdem Tazminatı için hak kazanmış çalışanın da bu hakkı konusundaki tüm ayrıntıları araştırması, bilgi sahibi olması sistemin kendilerine doğru uygulanıp, uygulanmadığı konusunda bilinçli olması açısından çok önemlidir.

Kıdem Tazminatı Başvuru Sorgulama yapmak ve tazminat ödenekleri hakkında bilgi almak için BURAYA tıklayın.

Asgari Ücret Vergisi ve Kıdem Tazminatı

Mehmet Şimşek ise yaptığı bir açıklamada; asgari ücret vergisi için henüz bir çalışma yapmadıklarını belirtti. Ancak kıdem tazminatı konusunda çalışanların hesaplarına yatacak şekilde bir uygulama üzerinde çalıştıklarını zamanı geldiğinde paylaşılacağını söyledi.

No Responses to “İşten Çıkartılanların Dikkatine Kıdem Tazminatında Yeni Sistem”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>