İtalya Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama

Herkese merhaba; iş, tatil, seyahat, gezi v.b. durumlar için yurtdışına çıkmanız gerektiğinde Türkiye’ ye vize uygulayan ülkelere gitme durumunuzda, vize başvuru sorgulama aşamalarından geçmeniz gerekmektedir. İtalya Vize Başvuru aşamaları çok çeşitlilik göstermektedir. Bu aşamaları burada kısaca inceleyip, vize başvuru sorgulama hakkında bilgi vereceğiz.

İtalya Vize Başvuru aşamalarında gerekli tüm belgeler, başvuru esnasında eksiksiz olarak başvuran kişi tarafından sunulmalıdır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Shengen ülkelerine, Shengen Vize Başvuru Sorgulama yaptıracak herkes için, vize başvurusunda bulunurken Vize Bilgi Sistemi (VIS) için biyometrik bilgilerin alınması kararlaştırılmıştır.

Vize Bilgi Sistemi Hakkında Yazımızı Okuyup, Bilgi Almak için BURAYA TIKLAYINIZ.
İtalya Vize Başvuru aşamalarında vize süresi olarak, 90 güne kadar başta ticari ve ziyaret amaçlı vize alınabilmektedir. Vize Başvuru Sorgulama işinizi kendiniz takip etmek isterseniz; İtalyan Konsolosluğunun sitesinden vize başvuru formunu indirerek doldurabilirsiniz.

İtalya Vize Başvuru SogulamaKonsolosluğun sitesinde vize başvuru formunu nasıl dolduracağınız maddeler halinde açıklayıcı bir şekilde anlatılmıştır. Vize Başvuru sorgulama esnasında hata olmaması açısından bu maddelerden yararlanabilirsiniz.

İtalya Vize Başvuru formunu doldurmakla beraber bir takım gereken belgeleri de eklemeniz gerekmektedir. Gerekli evrakları belirtelim:

-En az 6 ay süreli geçerli pasaport – Pasaport ve kimlik fotokopileri ayrıca eklenecek – 2 adet biometrik statüde çekilmiş fotoğraf – Konaklayacağınız Otel ve Uçak Bileti rezervasyonları – Firmalar tarafından yapılan sağlık sigortası – Banka Hesap Cüzdanları – İş ya da Aile ziyaretleri için gidiyorsanız davetiye yazıları ve kişilerin kimlik fotokopileri de eklenecek – Boş pasaportlar için; imza sirküleri, ticari sicil gazetesi örneği, faaliyet belgesi v.b. gibi evraklar gerekmektedir.

Ýtalya Roma Turlarý

Vize Başvuru Sorgulama aşamalarından bir aracı kurum ile çalışmanın yararı vizenizi almanızı çok daha kolaylaştıracak ve sizi eksik evrak hazırlama yanlışlığından kurtarıp, gerekli sigortalarınızı ve rezervasyonlarınızı bilinçli ve en güvenli şekilde size ulaştıracaklardır. İtalya Vize Başvuru esnasında bu önemli noktalara dikkat edip, kurallarına göre davranılırsa vize almanız kolaylaşacaktır. Öğrenim, çalışma vize başvuru sorgulama durumları, ticari vize ya da seyahat vizesine nazaran 2-3 aylık bir zaman dilimi olarak uzama ihtimali bulunmaktadır.

İtalya Konsolosluğu

İtalya Vize Başvuru aşamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve  vize başvuru sorgulama yapmak ve başvuru formunu indirmek için buraya tıklayınız.

Ülke hakkında kısaca bilgi vermemiz gerekirse; İtalya Cumhuriyeti Güney Avrupa’ da büyük ölçüde İtalya yarımadası kısmında yer alan bir ülkedir. Başkenti Roma’ dır. Yaşam kalitesi ölçüsü sekizinci sırada yer almayı başarmış gelişmiş bir ülkedir.  Vize Başvuru Sorgulama esnasında konsolosluk mülakatında ülke hakkında sorular sorulması durumuna, karşı başlıca bazı bilgileri bilmenizde fayda var.
İtalya Vize Başvuru aşamanızı geçip ülkeye giriş yaparken size ülkeye hangi amaçla geldiğinizi ve nerede konaklayacağınızı sorabilirler. Bu yüzden doğru bilgileri verip daha önce yaptığınız otel rezervasyonları hakkında bilgi vermelisiniz.

 

 

No Responses to “İtalya Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>