Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcısı Başvuru Sorgulama | Uzman Yardımcısı Alınacak

Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcısı Başvuru Sorgulama kapsamında kamu ihale uzman yardımcıları alınacağı açıklandı. Başvuru tarihleri özellikle Ocak ayı içinde gerçekleşecek; 12 Ocak 2015 tarihinde başlayacak Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcısı Başvuru Sorgulama başvuruları 23 Ocak 2015 tarihinde sona erecektir.

Uzman Yardımcısı Alınacak açıklaması yapan Kamu İhale Kurumu ilk gruptan alınacak toplamda 15 kişilik bir uzman yardımcısı kadrosu görünüyor. Buna göre,

KPSSP103 Puan türünden 1. grup için Hukuk Fakültesi mezunları için kadro sayısı 5 ve yazılı sınava çağrılacak aday sayısı 50 dir.

KPSSP67 Puan türünden 2. grup için İktisat, Siyasal Bilimler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları için kadro sayısı 10 ve yazılı sınava çağrılacak aday sayısı 100 dür.

Giriş sınavları iki aşamalı yapılacak olup, yazılı ve sözlü sınavları kapsamaktadır. Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcısı Başvuru Sorgulama için başvuru ve katılma şartları aşağıdaki maddelerde bulunmaktadır.

  • Devlet Memurları Kanununun 657 sayılı olanı kapsamınca 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak.
  • Tabloda belirttiğimiz en az 4 yıllık süreli fakültelerden mezun olmak.
  • 1 Ocak 1980 tarihinde veya bu tarihin sonrasında doğmuş olmak.
  • Sağlık açısından görevinin devamlılığında sıkıntı yaratacak bir rahatsızlığı bulunmaması.
  • ÖSYM nin düzenlediği KPSS sınavlarında 6-7 Temmuz 2013 deki ve 5-6 Temmuz 2014 deki sınavlara katılmış ve bu sınavlarda, 80 puan ve üzerinde almış olmak.
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.

Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcısı Başvuru Sorgulama

Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcısı Başvuru Sorgulama katılım şartlarından sonra, başvuru için bir takım gerekli belgeler bulunmaktadır. Bunlar da aşağıdaki gibidir:

  • Yükseköğretim diploması ya da yurtdışında mezun olmuş adaylar için denklik belgesi.
  • Yukarıda belirttiğimiz KPSS sınavlarının sonuç belgeleri, aslı ya da bilgisayarda alınmış çıktıları.
  • Adayın son 6 ay içinde çektirdiği 4,5 x 6 ölçülerindeki vesikalıklarından 2 adet.
  • Sınav için başvuru formu ( sayfanın en altındaki linkten indirilebilir).

Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcısı Başvuru Sorgulama için adayların evlerine posta yolu ile Sınav Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Kurumun internet sitesinden alınabilecektir. Sınav iki aşamalı yazılı ve sözlü olarak yapılacak olup, Sınav Konuları; Kamu, Özel hukuk grubu, İktisat Maliye grubu ve İşletme muhasebe grubunu kapsayacak şekildedir. Sınavda başarıya ulaşmak için alan sınavlarının her birinden en az 60 puan alınması gerektiği gibi ortalama 70 puanın altına düşmemelidir. Sözlü sınav içinde adayların en az 70 puan almaları gerekmektedir. Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcısı Başvuru Sorgulama kapsamında Sözlü sınavda da mülakat şeklinde adayların alan konu bilgileri ölçülecek, ifade etme ve özetleme durumuna bakılacak, ikna kabiliyeti yanı sıra özgüveni puanlama da göz önünde bulundurulacak, genel kültür ve genel yetenek konularına değinilecek ve teknoloji ve bilimsel konularda gelişmelere açıklığı sorgulanacaktır.

Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcısı Başvuru Sorgulama  için başvuru formuna BURADAN ulaşın.

Daha sonrasında formu adaylar en doğru bilgilerle, eksiksiz şekilde doldurup, çıktısını alıp, imzalayarak, Kamu İhale Kurumu İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Mevlana Bulvarı Konya Yolu No: 168 Balgat/Ankara adresine posta yolu ile ya da şahsen başvuru bitiş tarihine dek ulaştırmaları gerekmektedir.

No Responses to “Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcısı Başvuru Sorgulama | Uzman Yardımcısı Alınacak”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>