Karayolları Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvuru Sorgulama

Karayolları Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvuru Sorgulama kapsamında açıktan personel alımı yapacaktır. Başvurular Ocak 2015 ayı içinde gerçekleştirilecektir. 19 Ocak 2015 tarihinde başlayan başvurular, 29 Ocak 2015 tarihinde son bulacaktır. Sınav sadece sözlü sınav, mülakat şeklinde gerçekleştirilecektir. Sözlü sınavın yapılacağı tarih ise; 16 Şubat 2015, 26 Şubat 2015 arasında olacaktır. Toplamda 78 personel alımı yapılacaktır.

Karayolları Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvuru Sorgulama

Karayolları Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvuru Sorgulama için sözlü olarak yapılacak bu sınava katılmak isteyen adaylar, sayfamızın en altında bulunan linkten ulaşıp, ilk atama başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup, belirttiğimiz son başvuru tarihinin mesai sonuna kadar aynı adrese internet üzerinden göndermeleri gerekmektedir. Adayların posta ile yaptıkları başvurular geçersiz sayılacaktır. Karayolları Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvuru Sorgulama kapsamında sözlü sınav sırasını belirlemek için aşağıda başvuru şartlarında belirttiğimiz KPSS Sınavı puan türlerinden en yüksek puanı alan adaydan başlanıp, sınav gerçekleştirilecektir. Sözlü sınav sonuç puanı olarak adayların en az 70 alması beklenmektedir. Adaylar fotoğraflı ve üzerinde TC Kimlik Numarası bulunan kimlikleri ile sınava katılacaklardır. Sınavda, mesleği dahilinde genel müdürlük kapsamındaki konular hakkında kavrama ve anlama gücü ölçülecek adaya, ikna kabiliyeti, ifade yeteneği, özgüveni, genel kültür ve yeteneği hakkında mülakat yapılacaktır.

Karayolları Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvuru Sorgulama konusunda başvuru yapacak adaylar için gerekli başvuru şartları şöyledir; Devlet Memurları Kanununun 657 sayılı olanı kapsamınca 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak. 2014 yılında gerçekleştirilmiş, KPSS Sınavında tür olarak KPSSP94, KPSSP93, KPSSP3 türlerinden puan olarak en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Bu belirttiklerimiz genel şartlar kapsamındadır.

Karayolları Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvuru Sorgulama için İlk Atama Başvuru Formuna BURADAN ulaşın.

No Responses to “Karayolları Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>