Kpss Gıda, Tarım Bakanlığı Başvuru Sorgulama| Kpss Gıda, Tarım Bakanlığı Kadrosu

Yeni yapılacak Kpss 2014/2 tercih tarihleri 17-26 Kasım tarihleri arasında olarak belirlenmiştir. Ve bu yerleştirme aşamalarında 5 bin 67 memur alınacak ve kadro açılacak olarak belirlenmiştir. Fakat bu açılan kadroların arasında su ürünleri, ziraat, gıda mezunlarına, balıkçılık teknolojisi mühendislerine ve veteriner hekimlere üzücü bir haber duyuruldu; Kpss Gıda, Tarım Bakanlığı Başvuru Sorgulama üzerine; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bu Kasım ayı tercihlerinde kadro açmayacaklarını bildirerek bekleyen adayları hayal kırıklığına uğrattı.

Kpss Gıda, Tarım Bakanlığı Başvuru Sorgulama

Kpss Gıda, Tarım Bakanlığı Kadrosu birçok bekleyen işsiz ziraat mühendisi varken kadro açmayarak ve son 10 yıl içerisinde de sadece 35 ziraat mühendisi alımı yapmış olarak, artık adayların ziraat mühendisliği bölümü okumasına karşı rağbeti azaltacağını gösteriyor. Ziraat Mühendisliği Fakülteleri; Kpss Gıda, Tarım Bakanlığı Başvuru Sorgulama konusunda kadro açılmamasına rağmen hala mezun vermeye devam ediyor. Ziraat Mühendislerinin eksik olması ve bu adaylarla görev konusunda ilgilenilmemesi dolayısıyla ülkemiz son yıllarda, hayvancılıkta, samanda ya da buğdayda hep ithal alımlara yönelmiştir.

Kpss Gıda, Tarım Bakanlığı Kadrosu

Aynı durum kötü bir şekilde Gıda Mühendisliği okuyan öğrencileri de etkilemektedir. Kpss Gıda, Tarım Bakanlığı Kadrosu adına üzücü olarak belirtmeliyiz ki; kontrolsüz gıda üretimi ve kalite eksikliği gibi üretim açıklığının olduğu ülkemizde en az 3 bin adet Gıda Mühendisi alımı yapılmalıyken, hiç kadro açılmaması denetimsiz üretilen gıdaların ve oluşan gıda zehirlenmelerinin önüne geçilemeyeceğini göstermektedir.

Kpss Gıda, Tarım Bakanlığı Başvurusu

Son olarak yine aynı bir durum olarak; Kpss Gıda, Tarım Bakanlığı Başvuru Sorgulama için kadro açılmayan bir diğer bölüm de Veterinerler için olan kısım. Yine her yıl kontrolsüz hayvan sayısı ve hastalıkları yüzünden mağdur olan binlerce insan varken, en az 2 bin Veteriner Hekim ataması yapılması gerekmekteydi.

Bu durumlardan dolayı mağdur olan bu bölüm mezunları mağduriyetlerini dile getirmek adına; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile iletişime geçerek bir çağrıda bulunup, durumlarını anlatabilirler.

No Responses to “Kpss Gıda, Tarım Bakanlığı Başvuru Sorgulama| Kpss Gıda, Tarım Bakanlığı Kadrosu”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>