Kpss Öğrenim Seviyesi Değişen Adaylar | Adaylar Başvuru Sorgulama

Kpss sınav hazırlıkları,yerleştirme süreçleri hep uzun süren bir zaman diliminde gerçekleşirken, Kpss Öğrenim Seviyesi Değişen Adaylar olacaktır. Bu adaylar ön lisans mezunluğundan, lisans seviyesine yükselebilir. Bu süreçte aldıkları puanlar boşa mı gidecek? Silinecek mi? Bu gibi sorular için Adaylar Başvuru Sorgulama bilgileri içeren bu yazımızı hazırladık.

Adaylar Başvuru Sorgulama

Bildiğiniz üzere Kpss Mevzuatındaki yasa gereğinde aldığınız puanlar 2 yıl geçerlilik süresine sahip, aynı zamanda Kpss Öğrenim Seviyesi Değişen Adaylar için puanınız geçersiz olacak diye bir hüküm de bulunmamakta.

Kpss ile ilgili tüm mevzuatı takip edip, ortaya çıkan uyumsuzlukları gideren; Devlet Personel Başkanlığı bu konuda bir çok açıklama yapmıştır ve belirtmiştir ki üst öğrenim mezunu olanların kpss puanı geçersiz olmayacak o durum bunu etkilemeyecektir.

Kpss Öğrenim Seviyesi Değişen Adaylar

Kpss Öğrenim Seviyesi Değişen Adaylar kpss sınavı yolculuklarına lise düzeyinde başlayıp daha sonra ön lisans ya da lisans mezunu oldularsa, 2014 P94 puanı ile şimdiki alımlarda Adaylar Başvuru Sorgulama ve tercih yapabilecekler. Bir de ön lisans mezunu olarak başlayıp, daha sonra lisans mezunu olan adaylar var onlar da; 2014 P93 puanı ile şuanki tercihlere katılabileceklerdir. Kpss Öğrenim Seviyesi Değişen Adaylar için belirtmeliyiz ki; kurumlara bu Adaylar Başvuru Sorgulama ile yerleşince hiçbir sorun çıkmayacaktır, oluşabilecek en ufak sorun için dahi Devlet Personel Başkanlığına müracaat edilmesi gerekmektedir.

No Responses to “Kpss Öğrenim Seviyesi Değişen Adaylar | Adaylar Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>