Kpss Tercih Tarihleri Başvuru Sorgulama | Kpss Tercihleri Başvuru Sorgulama

Memur olma yolunda herkesin farklı hayalleri ve beklentileri bulunmaktadır. Bunların bazıları gerçekleşirken, bazı kişiler için kötü sonuçlanabiliyor. Fakat hiç kimse üzülmesin; Tüm memur adaylarının heyecanla beklediği Kpss tercih tarihleri en sonunda açıklandı. Bu tarihler arasında memur adayları kapsamında bazı kuruluşların ya da kurumların kadrolarına yerleştime aşamalarında Kpss Tercih Tarihleri Başvuru Sorgulama ile bilgi sahibi olabilirsiniz.

2014 Kpss Tercih Başvuru Sorgulama

Bu ayrıntılı yazımızda anlatacağımız gibi kimler tercih yapabilir veya Kpss Tercih Tarihleri Başvuru Sorgulama için neler gereklidir, aradığınız her soruya yanıt bulabileceksiniz. ÖSYM nin sitesi üzerinden memur adaylarına duyurduğu gibi kişiler yapacakları tercihlerini 17-26 Kasım 2014 tarihleri içerisinde gerçekleştirmelidirler. Bu tarihler arasında yapmak istedikleri kadroya Kpss Tercih Tarihleri Başvuru Sorgulama yapabilmek için; ÖSYM nin http://www.osym.gov.tr adresinden ulaşarak tercih tarihleri içinde yayınlanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2014/2 kılavuzu aracılığıyla tercihlerini gerçekleştirebilecekler. Bu tercih kılavuzu içerisinde Kpss Tercih Tarihleri Başvuru Sorgulama kapsamında orta öğretim, ön lisans ve lisans seviyesindekilerin ayrılmış olarak tercih edebilecekleri pozisyon ve kadrolar bulunacaktır.

2014 Kpss Tercih Başvuru Tarihleri

Kpss Tercih Tarihleri Başvuru Sorgulama içinde Kimler Tercih Yapabilir?

5-6 Temmuz 2014 tarihlerinde ve 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde uygulanmış Kpss sınavına katılıp sınavlardan gereken Kpss puanını almış olan kişiler tercih hakkına sahip olabilirler. Kadrolara yerleştirme durumlarında orta öğretim seviyesindekiler için; KPSSP94. Ön Lisans seviyesindekiler için; KPSSP93 ve son olarak Lisans seviyesi mezunları için ise; KPSSP3 puanları baz alınıp kullanılacaktır.

Kpss Tercih Tarihleri Başvuru Sorgulama sürecinin uzatılmayacağını belirten ÖSYM, 17-26 2014 tarihleri içinde kılavuzda belirtilen kurallar çerçevesinde, ÖSYM nin https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden, başvuruları adaylar TC. Kimlik numaralarını ve şifrelerini kullanarak kendileri gerçekleştirecektir. Posta yolu ile ulaştırılan ya da elden verilen tercih listeleri kesinlikle kabul edilmeyecektir. Başvuracak memur adayları tercih kılavuzunu son derece iyi bir şekilde inceleyip, o şekilde tercihlerini yapmalıdırlar.

2014 Kpss Tercih Tarihleri Başvuru Sorgulama

Kpss Tercih Tarihleri Başvuru Sorgulama kapsamında; yerleşim yapılası gereken boş kadro sayısı 5 bin 67 olarak açıklandı. Son derece dikkatli bir şekilde kontrol edilerek gerçekleştirilmesi gereken tercihler, tekrar belirtmeliyiz ki; 26 Kasım 2014 tarihinde saat: 16.00 ya kadar devam edecek ve sonrasında bitecektir. Herkese tercihlerinde başarılı olmalarını diliyoruz.

2015 Kpss Sınav Tarihleri ve Başvuru Bilgileri için BURAYA TIKLAYINIZ

 

3 Comments on "Kpss Tercih Tarihleri Başvuru Sorgulama | Kpss Tercihleri Başvuru Sorgulama"

commenter

5 bin 67 ilk bakışta çok gibi görünsede bu sınava malesef milyonlar giriyor çok haklısınız bazıları yine üzülecek gerek puan gerekse başka sebeplerden

commenter

Eline sağlık hocam çok işinme yarıycak

[…] Kpss Tercih Tarihleri Başvuru Sorgulama ve diğer işlemleri için BURAYA TIKLAYINIZ […]

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>