Kpss Tercih Tüyoları | Kpss Tercih Başvuru Sorgulama

Kpss Tercih Tüyoları dediğimizde, siz adayların Kpss Tercih Başvuru Sorgulama yapacağınız aşamada dikkat etmeniz gereken etkenler bulunmakta, bunlardan bahsedeceğiz. 26 Kasım yani bu Çarşamba saat 23:59 a kadar tercih hakkınız devam etmektedir.

Sizlere biraz Kpss Tercih Tüyoları başlığı altında Kpss Yerleştirme sistemi nasıl yürütülür bunu anlatalım. Her şeyden önemlisi ilk önce aldığınız puandır. Zaten puanınız düşükse tercih söz konusu dahi olmayacaktır. Kpss Tercih Başvuru Sorgulama aşamasında yürütülen sistem en yüksek puana sahip adayı baz alacağından, hedefiniz daima en yüksek puana ulaşmak olmalıdır. Yani aday bir tercih yaptıysa ve kontenjanlar doldu ise, sistem onu diğer bir boş kadroya almayacak ve yerleştirmeyi bitirecektir.

Kpss Tercih Tüyoları

Kpss Tercih Tüyoları için örnekli bir anlatalım yapalım. Sizin istediğiniz kontenjanı bir üst sıraya yazmanız size öncelik sağlamayacaktır. Mesela her adayın 30 tercih hakkı bulunmakta ve 86 puan almış adayın yaptığı tercihlerde 29 tercihine yüksek puanlı adaylar yerleşmiş ve kontenjan dolmuş ise, ve 30. tercihi boş ise buna yerleşebilir. Kpss Tercih Başvuru Sorgulama yaparken, her bir tercihi dolmuş olsaydı hiçbir yere yerleşemeyecekti.

Kpss Tercih Başvuru Sorgulama yaparken dikkat etmeniz gereken bir önemli kural da tercih sıralaması için söylüyoruz; en fazla yerleşmek istediğiniz kontenjanı en üst sıralara almanızdır.

Kpss Tercih Tüyoları için bir diğer husus ise özellikle evlileri ilgilendiren ve eş durumu ya da diğer sebeplerle görev yeri değiştirilemeyen kurumlara dikkat ediniz ve bunları yazmayınız. Atamalarda eş durumu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz BURAYA TIKLAYIP  paylaştığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Kpss Tercih Başvuru Sorgulama

Kpss Tercih Başvuru Sorgulama birde farklı çalışma sürelerine sahip kadroları bulunmaktadır. Bunu şöyle açıklayalım; bir takım kurumlar yerleşilen yerde 2 ile 5 yıl arası çalışma zorunluluğu koymuştur. Kpss Tercih Tüyoları kapsamında bunlara da dikkat ederek tercihinizi gerçekleştirmenizi öneririz.

Ve son olarak yerleşme şansı yüksek olacak fakat bunu iyi değerlendirip mantıklı tercihler yapmaları gereken yüksek puanlı adaylar için Kpss Tercih Tüyoları söyleyelim: aile içinde bir an önce yerleşme baskısı yaşayanlar panik olupta, gitmek istemeyecekleri bölümlere sırf bir yere yerleşmiş olmak maksadıyla yerleşip mutsuz olmaktadırlar. Bunun yerine Kpss Tercih Başvuru Sorgulama yapabilecekleri önlerinde henüz 3 merkezi yerleştirme daha bulunmaktadır. Dilerseniz istemediğiniz bir kuruma yerleşmektense zaten yüksek puanlı olduğunuz için diğer yerleştirmeleri bekleyip daha çok isteyeceğiniz bir yere gitmenizi öneririz. Herkese iyi kadrolar diliyoruz.

No Responses to “Kpss Tercih Tüyoları | Kpss Tercih Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>