Kyk Borcu Başvuru Sorgulama | Kredi ve Yurtlar Kurumu

Yeni bir yıla başlayacağımız şu günlerde 2014 yılına dair Kyk Borcu Başvuru Sorgulama yapıp borçlarınızı öğrenmeniz gerekebilir, bu yazımızı sizlerle bilgilendirici olması açısından paylaşmaktayız. Kredi ve Yurtlar Kurumu yarafından daha önce öğrenim kredisi kullanmış olabilirsiniz bunları daha sonra geri ödemeniz gerekmektedir.

Kyk Borcu Başvuru Sorgulama yapmadan önce, burs onaylatma işleminin nasıl yapılacağı konusunu 2015 yılı adına inceleyelim. 2014 yılının başında ilk kez kullanıma başlanmış olan eskisi gibi noter tasdiki almaya gerek kalmadan artık e- devlet şifresi ile Kredi ve Yurtlar Kurumu için burs ve kredi alabilme uygulaması öğrencileri zaman ve maddi kaynaklardan dolayı sevindirmişti. Bura ve Kredi için hak kazanan öğrenciler bu süreci online olarak internet üzerinden takip edebiliyorlar.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Başvuru Sorgulama

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 2014-2015 öğrenim yılı için burs ve kredi alımına hak kazanmış öğrenciler başvurularını tamamlamak adına, https://www.turkiye.gov.tr/ sitesinden e-devlet şifrelerini kullanarak sisteme girip, taahhütnameleri okuyup, kabul ettiklerini 31.12.2014 tarihine kadar onaylayıp, burslarını kazanmış olurlar.

Kyk Borcu Başvuru Sorgulama yapabilmek için sayfamızın altındaki buraya tıklayınız yazısına tıklayarak açılacak internet sayfasından, karşınıza öğrenciye ödenen öğrenim burs kredisi sorgulama penceresi çıkacaktır. Buradaki en üst kısma TC. Kimlik numaranızı yazarak, alt kısma resimdeki kodu yazarak ara butonuna tıklayıp Kredi ve Yurtlar Kurumu borcunuzu sorgulatmış olursunuz.

Kyk Borcu Başvuru Sorgulama yapabilmek için BURAYA TIKLAYINIZ 

One Comment on "Kyk Borcu Başvuru Sorgulama | Kredi ve Yurtlar Kurumu"

commenter

Burs alırken iyi de ödemesi zor geliyor insana işte

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>