Maaş Garanti Fonu Başvuru Sorgulama | Ücret Garanti Fonu

Zaman zaman çalıştığınız şirkette, özel kurumlarda sıkışık durumlar, iflas olayları ve benzeri olaylarla karşı karşıya kalıp maaşınızı alamadığınız ya da almanızın geciktiği zamanlar olabilir. Maaş Garanti Fonu Başvuru Sorgulama kapsamında artık bu gibi durumlara maruz kalmanızı önlüyor ve siz çalışanların yararlanabileceği bir fon olan Ücret Garanti Fonu seçeneğini sizlerle paylaşıyoruz.

Maaş Garanti Fonu Başvuru Sorgulama

Henüz çalışanlar tarafından tam bilinmeye başlanmayan bu uygulama için ayrıntılı açıklamaya yapacağız ve sizlerde Maaş Garanti Fonu Başvuru Sorgulama yapıp maaşlarınızı alabileceksiniz. İşvereniniz maaşınızı ödeyemeyecek duruma geldi ve şirket kapatılmak üzere ise, normal şartlarda şirket kapatılır ve sizlerde maaşlarınızı hiçbir zaman alamazdınız. Fakat bu Ücret Garanti Fonu uygulaması sayesinde, artık maaşlarınız güvende olacak.

Maaş Garanti Fonu Başvuru Sorgulama Şartları Nelerdir?

Bu Ücret Garanti Fonu şartlarından bahsetmek gerekirse; bu fondan yararlanabilmeniz için kapanma ihtimaliyle karşı karşıya olan zor durumdaki şirketinizde son 1 yıldır çalışıyor olmanız gerekmektedir. Fon uygulamasından İŞKUR sorumlu olmaktadır. Bu durumda 1 yıl şartına uyan mağdur çalışanlar İŞKUR a başvuru yaparak 3 ay içerisindeki maaşlarını kesintisiz şekilde alabilmektedirler. Maaş Garanti Fonu Başvuru Sorgulama şartları kapsamında, ücretler geriye dönük verildiğinden dolayı, çalışan kişinin hali hazırda zor durumdaki şirket ile bağlayıcı bir iş sözleşmesinin sürüp sürmediğine de bakılmamaktadır. Bu durumda çalışan eski işinde artık çalışmıyor olsa dahi Ücret Garanti Fonu kapsamında devlet maaşlarını ödemeye devam edecektir. Maaş Garanti Fonu Başvuru Sorgulama için bir başka hususta şu şekilde; çalışan kişi; eski işyeri hangi durumda ise, iflas, haciz ve bunlarla ilgili sahip olunan belgeleri İŞKUR un ilgili departmanına iletmesi gerekmekte böylece, başvurduğu ayın son anına kadar olan maaşlarını alabilecektir.

Ücret Garanti Fonu

Ücret Garanti Fonu ile İlgili Üst Sınır Nedir?

Eğer yüksek maaşlı bir çalışansanız, bu gibi durumlar için fonda bir üst sınır bulunmaktadır. Maaş Garanti Fonu Başvuru Sorgulama kapsamında 5510 sayılı kanunda, 82. Maddesi gereğince İŞKUR dan alacağınız maaş o günkü asgari ücretin 6,5 katından daha fazla olamayacaktır. Şimdiye göre hesaplamamız gerekirse; asgari ücrete esasen, bu rakam brüt olarak 7.371,00 TL dir. Yani Ücret Garanti Fonu na göre günlük kazanç ücreti üst sınır miktarı 245,70 TL olmaktadır.

Gelen Arama Kelimeleri:

  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1834 rXXmYKt9BCPHA52ws12WJ1QMlczqVbr-qmlFC3gmSGmltaAwdWPHVHerqze00IWc 64d22113739a70e7b9c6829e695edc17a4b0c9e2&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
  • işkur garanti maaş fonu

No Responses to “Maaş Garanti Fonu Başvuru Sorgulama | Ücret Garanti Fonu”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>