Maden Kadrosuna Başvuru Sorgulama | 162 Adet Kadroya 4 269 Başvuru

Maden Kadrosuna Başvuru Sorgulama için;  20 Kasımda sona ermiş olan ve sadece 162 adet nitelikli işçi alacakları maden kadrosuna tam 4 269 kişinin müracaat ettiği; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü tarafından açıklandı.

162 Adet Kadroya 4 269 Başvuru

Maden Kadrosuna Başvuru Sorgulama yapan işçilerin çoğu bu kadrolardan eli boş döndü. Kpss puanlarına göre hazırlanmış listelerde taban puanın 70 kabul edildiğini belirten kurum il müdürü; en çok talebin 1128 kişi ile yeraltı nakliyat işçiliğine olduğunu belirtti. Ve başvuran kişiler içerisinde genel olarak bakıldığında da diğer dönemlere göre puan seviyesinde bir artış olduğu gözlemlenmiş.

162 Adet Kadroya 4 269 Başvuru alan maden kadrosu işe alınacak sayının üç katı oranındaki listeleri TTK Genel Müdürlüğüne teslim edildi. Buradan istenilen kadrolar için seçilecek işçiler de TTK tarafından yapılcak mülakatlar ile alınacak. Belirlenen iş kolları şöyle; Elektrik, talaşlı imalat, pres, kaynak, tarama ve söküm, yer altı ve yer üstü nakliyat, bakım-onarım, sinyal, kuyu vinç, sondaj işçisi, iş makinesi operatörü, iş yer sağlık çalışanı olmak üzere 13 farklı meslek grubundan toplam 162 kişi alınacak. Ve işin bir diğer yüzü olan 162 Adet Kadroya 4 269 Başvuru kısmı için alınamayacak bir o kadar işsiz vatandaşın olması da ayrı üzücü bir durum niteliğinde.

Maden Kadrosuna Başvuru Sorgulama

Son yıllar içinde madencilerimiz ve maden çalışanlarının aileleri çok üzücü olaylar atlattı. Bunun acısını hep içinde taşıyacak bir ülke olacağız. Dileriz ki bundan sonra çok daha fazla önlemler alınıp, maden çalışanlarına ve ailelerine daha fazla sahip çıkılır…

No Responses to “Maden Kadrosuna Başvuru Sorgulama | 162 Adet Kadroya 4 269 Başvuru”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>