Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Sorgulama | Maliye Bakanlığı Uzman Yardımcısı

Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Sorgulama kapsamında Defterdarlık Uzman Yardımcısı alınacağı açıklandı. Başvuru tarihleri özellikle Ocak ayı içinde gerçekleşecek; 12 Ocak 2015 tarihinde başlayacak Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Sorgulama başvuruları 23 Ocak 2015 tarihinde sona erecektir.

Uzman Yardımcısı alınacak açıklaması yapan Maliye Bakanlığı  toplamda 50 kişilik bir Uzman Yardımcısı kadrosu görünüyor. Buna göre,

Giriş sınavları iki aşamalı yapılacak olup, yazılı ve sözlü sınavları kapsamaktadır. Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Sorgulama için başvuru ve katılma şartları aşağıdaki maddelerde bulunmaktadır.

  • Devlet Memurları Kanununun 657 sayılı olanı kapsamınca 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak.
  • En az 4 yıllık süreli fakültelerden mezun olmak.
  • 1 Ocak 1980 tarihinde veya bu tarihin sonrasında doğmuş olmak.
  • Sağlık açısından görevinin devamlılığında sıkıntı yaratacak bir rahatsızlığı bulunmaması.
  • ÖSYM nin düzenlediği KPSS sınavlarında 6-7 Temmuz 2013 deki ve 5-6 Temmuz 2014 deki sınavlarından tür olarak, KPSSP54, KPSSP56, KPSSP71, KPSSP72, KPSSP105 herhangi birinden en az 80 puan ve üzeri almış olmak.
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.

Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Sorgulama

Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Sorgulama katılım şartlarından sonra, başvuru için bir takım gerekli belgeler bulunmaktadır. Bunlar da aşağıdaki gibidir:

  • Yükseköğretim diploması ya da yurtdışında mezun olmuş adaylar için denklik belgesi.
  • Yukarıda belirttiğimiz KPSS sınavlarının sonuç belgeleri, aslı ya da bilgisayarda alınmış çıktıları.
  • Adayın son 6 ay içinde çektirdiği 4,5 x 6 ölçülerindeki vesikalıklarından 2 adet.

Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Sorgulama için adayların evlerine posta yolu ile Sınav Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Kurumun internet sitesinden alınabilecektir. Sınav iki aşamalı yazılı ve sözlü olarak yapılacak olup, Sınav Konuları; Kamu, Özel hukuk grubu, İktisat Maliye grubu ve İşletme muhasebe grubunu kapsayacak şekildedir. Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Sorgulama kapsamında Sözlü sınavda da mülakat şeklinde adayların alan konu bilgileri ölçülecek, ifade etme ve özetleme durumuna bakılacak, ikna kabiliyeti yanı sıra özgüveni puanlama da göz önünde bulundurulacak, genel kültür ve genel yetenek konularına değinilecek ve teknoloji ve bilimsel konularda gelişmelere açıklığı sorgulanacaktır.

Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Sorgulama başvuru için BURAYA TIKLAYIN

No Responses to “Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Sorgulama | Maliye Bakanlığı Uzman Yardımcısı”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>