Maliye Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama | Defterdarlık Uzman Yardımcısı

Maliye Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama kapsamında Defterdarlık Uzman Yardımcısı alınacağı açıklandı. Başvuru tarihleri özellikle Şubat ayı içinde gerçekleşecek; 2 Şubat 2015 tarihinde başlayacak Maliye Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama başvuruları 13 Şubat 2015 tarihinde sona erecektir.

Defterdarlık Uzman Yardımcısı alınacak açıklaması yapan Maliye Bakanlığı  toplamda 100 kişilik bir Defterdarlık Uzman Yardımcısı kadrosu görünüyor. Buna göre,

Giriş sınavları iki aşamalı yapılacak olup, yazılı ve sözlü sınavları kapsamaktadır. Maliye Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama için başvuru ve katılma şartları aşağıdaki maddelerde bulunmaktadır.

  • Devlet Memurları Kanununun 657 sayılı olanı kapsamınca 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak.
  • En az 4 yıllık süreli fakültelerden mezun olmak.
  • 1 Ocak 1980 tarihinde veya bu tarihin sonrasında doğmuş olmak.
  • Sağlık açısından görevinin devamlılığında sıkıntı yaratacak bir rahatsızlığı bulunmaması.
  • ÖSYM nin düzenlediği KPSS sınavlarında 6-7 Temmuz 2013 deki ve 5-6 Temmuz 2014 deki sınavlarından tür olarak, KPSSP39, KPSSP40, KPSSP42, KPSSP56, KPSSP118 herhangi birinden en az 70 puan ve üzeri almış olmak.
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.

Maliye Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama

Maliye Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama katılım şartlarından sonra, başvuru için bir takım gerekli belgeler bulunmaktadır. Bunlar da aşağıdaki gibidir:

  • Yükseköğretim diploması ya da yurtdışında mezun olmuş adaylar için denklik belgesi.
  • Yukarıda belirttiğimiz KPSS Sınavlarının sonuç belgeleri, aslı ya da bilgisayarda alınmış çıktıları.
  • Adayın son 6 ay içinde çektirdiği 4,5 x 6 ölçülerindeki vesikalıklarından 2 adet.

Maliye Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama için adayların evlerine posta yolu ile Sınav Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Kurumun internet sitesinden alınabilecektir. Sınav iki aşamalı yazılı ve sözlü olarak yapılacak olup, Sınav Konuları; Kamu, Özel hukuk grubu, İktisat Maliye grubu ve İşletme muhasebe grubunu kapsayacak şekildedir. Maliye Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama kapsamında Sözlü sınavda da mülakat şeklinde adayların alan konu bilgileri ölçülecek, ifade etme ve özetleme durumuna bakılacak, ikna kabiliyeti yanı sıra özgüveni puanlama da göz önünde bulundurulacak, genel kültür ve genel yetenek konularına değinilecek ve teknoloji ve bilimsel konularda gelişmelere açıklığı sorgulanacaktır.

Maliye Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama için giriş yerlerini BURADAN ulaşın.

No Responses to “Maliye Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sorgulama | Defterdarlık Uzman Yardımcısı”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>