Malul Emeklilik Maaşı ve Dul Aylığı

Çok sık sorulan sorulardan bir tanesi Malul Emeklilik Maaşı ve Dul Aylığı. Bu konuda akıllara takılanlar ve birbirine karıştırılanlar var.

Kişi Malul Emeklilik Maaşı Başvuru Sorgulama yapmış ise ve bunu kullanıyorsa kendisi vefat ettikten sonra bu aylık eşine bağlanacaktır.

Malulen Emekli Maaşları ve Dul Aylığı

Ancak akıllara takılan sorulardan biri Dul Aylığı Başvuru Sorgulama yapmak isteyen kişilerin merak ettiği konulardır.

Eşinden Malul Emeklilik Maaşı alan bir kimse ayrıca Dul Maaşı da alabilir mi?

Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında bilinmelidir ki; vefat etmiş eşten alınan Malul Emeklilik Maaşı Başvuru  Sorgulama yapıldığından bu maaş aynı zamanda Dul Aylığı da olacaktır. Kadınların vefat etmiş eşlerinden aldıkları maaşın halk arasındaki ismi zaten dul aylığıdır.

Bu durumda vefat etmiş eşinden Malul Emeklilik Maaşı alan eş, ayrıca SGK dan dul aylığı isminde başka bir maaş daha alamayacaktır. Eğer eşinden maaş almasaydı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ nın hiç geliri olmayan kişilere bağladığı dullara verilen maaştan yararlanabilecekti.

No Responses to “Malul Emeklilik Maaşı ve Dul Aylığı”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>