ÖSYM Tüm Sınavlara Zam | ÖSYM Zammı Başvuru Sorgulama

ÖSYM Tüm Sınavlara Zammı bu yıl öğrencilere fazlasıyla masraflar çıkartacak. Çünkü ÖSYM tüm sınavlara % 25 lik zam yaptı. ÖSYM Zammı Başvuru Sorgulama konusunda sınavların fiyatları ne kadar çıktı sizlerle paylaşacağız.

5 Ocak 2015 yani Pazartesi günü üniversite sınavları için başvurular başlayacak, sınav maliyetleri de adaylara sınav stresi kadar yük olacak gibi gözüküyor. ÖSYM Tüm Sınavlara Zammı sınavlar bitene dek hesaplamak gerekirse; 15 Mart 2015 tarihinde YGS yani Yüksek Öğretime Geçiş sınavı yapılacak, bu sınav için adaylar 50 TL verecek, sonra Haziran da yapılacak LYS yani Lisans Yerleştirme Sınavlarına katılım için ise adaylar her bir sınav oturumu için ayrı ayrı olarak 30 TL ödeyecek, YGS sınavları ile beraber 5 ayrı oturumda düzenlenen LYS sınavlarının tamamına girmek isteyen üniversite adayları sınav masrafları için toplam 200 TL ödemesi gerekecek.

ÖSYM Zammı Başvuru Sorgulama

ÖSYM Zammı Başvuru Sorgulama esnasında adaylar için gerçekten moral bozucu olacaktır. Sınav koordinatörlükleri ya da başvuru merkezleri aracılığı ile başvurusunu gerçekleştirmek isteyen adaylar 3 TL ödeyecek buna ilaveten şifre de edinmek isterlerse 5 TL daha ödeyecekler. Geçen yıllarda üniversite sınavına girmiş adayların bu yılda girmek isterlerse fotoğraflarını güncellemeleri için 10 TL ödemeleri gerekecek. Sistemdeki fotoğraf süresi 50 ayı geçmiş adayların fotoğraflarını Ösym güncelleme zorunluluğu getirdi.

ÖSYM Tüm Sınavlara Zammı konusunda 5 Ocak 2015 tarihinde başlayacak başvurular 19 Ocak 2015 tarihinde sona erecek. Anlaşmalı bankalara ödeyebileceğiniz gibi sayfanın altındaki linke tıklayarak yönlendirilen ösym nin sitesindeki ödemeler sekmesinde de ödemenizi yapabilirsiniz. Başvurularını tamamlamayan adaylar ücretlerini yatıramıyor, bu yeni bir değişiklik önce başvurular yapılıp ardından ücret yatırılıyor, ücretleri yatırılmamış başvurularda gerçeksiz sayılıyor. ÖSYM Zammı Başvuru Sorgulama kapsamında örnek vermek gerekirse; geçen yıl 2014 üniversite sınavlarının tamamına katılmış olan adaylar toplamda 165 TL ödemişlerdi.

ÖSYM Tüm Sınavlara Zammı konusundan sonra adayları bir de sınav stresi bekliyor. Sınav maratonuna YGS Sınavı ile 15 Mart Pazar günü saat: 10.00 başlayacak olan adaylar, 160 dakikalık sürecek sınava katılacaklar. Sonrasında ise LYS Sınavları onları bekleyecek. Herkese sınavlarında başarılar diliyoruz.

ÖSYM Başvuru Ödemenizi İnternet Üzerinden yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

No Responses to “ÖSYM Tüm Sınavlara Zam | ÖSYM Zammı Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>