Polis Adaylarına Kpss Sınavı Başvuru Sorgulama | Emniyet Mensuplarına Kpss Sınavı

Emniyet Teşkilatı içerisinde yenilenmeye ve yeniden yapılanmaya odaklı bir düzenleme ile beraber, Bakanlar Kurulu içinde imzaya açılan yeni güvelik paketine göre; artık Polis Adaylarına Kpss Sınavı Başvuru Sorgulama yapılacak. Yani polis olmak isteyenler üniversite (lisans) mezunları arasından seçilecek ve kpss sınavına girmeleri şart koşulacak.

Polis Adaylarına Kpss Sınavı Başvuru Sorgulama

Emniyet Mensuplarına Kpss Sınavı kapsamında yer alacak uygulama ile, her rütbe için de ayrı ayrı sözlü ve yazılı sınav düzenlenecek. Kıdem ile gelen terfiler de değiştirelerek, Liyakate yani uygunluğa ve yeterliliğe göre yapılmaya başlanacak. Polis Adaylarına Kpss Sınavı Başvuru Sorgulama sistemiyle beraber düzenlemeye konu olan bir çok madde de açıklandı.

Emniyet Mensuplarına Kpss Sınavı dışında; Emniyet için düzenlenen güvenlik paketinin diğer maddeleri şöyle:

Meslekten veya memurluklarından atılabilecek seviyede bir suç işlendiğinde, zaman aşımı nedeniyle gerçek bir ceza uygulanamazsa, zorunlu emeklilik olması mecburiyeti getirilecek. Artık ihtiyaç duyulacak amir sayıları belirlenerek atama yapılacak bu da yığılmayı önleyecek.

Eminiyet Mensuplarına Kpss Sınavı

Lise seviyesinde eğitim veren polis okulu ve 4 yıllık lisans eğitimi bazında eğitim veren Güvenlik Birimleri Fakülteleri kapatılacak. 2 yıllık eğitim veren ve yatılı olarak okunabilen polisler için meslek yüksek okulları, lisans mezunu polis adaylarına eğitim verecek şekilde düzenlenecek.

Polis Memurları; Polis Adaylarına Kpss Sınavı Başvuru Sorgulama sistemiyle lisans mezunu seviyesindeki kişiler arasından kpss sınav puanına göre alınacak. Lisans Mezunları arasından seçilecek adaylar bir yazılı ve sözlü sınava tabi tutulacak, sınavı geçebildikleri taktirde, Polis Amirleri Eğitim Merkezi kapsamında verilecek eğitimi de başarı ile bitirdikleri zaman amir düzeyindeki kadrolarda görevlendirilecek.

Polis Adaylarına Kpss Sınavı Başvurusu

Emniyet teşkilatı içerisindeki tüm eğitimleri, tek bir kolda toplamak adına, tüm eğitim merkezleri Polis Akademisi Başkanlığına bağlanacak. Çalıştırılacak personel sayısı fazla olduğunda bunların dışındakiler ise, YÖK tarafından belirlenecek üniversitelerde görev yapacak.

Bu gibi düzenlemeler sonucunda Emniyet Teşkilatınada bir takım değişiklikler gelecek. Fakat Polis Adaylarına Kpss Sınavı Başvuru Sorgulama kapsamında Kpss Sınavına giren üniversite mezunu gençlere katılmak isteyecekleri bir birimin daha yolu açılmış gibi görünüyor. Emniyet Mensuplarına Kpss Sınavı uygulaması ve yeni eğitim sistemi ile daha farklı ve bilinçli bir teşkilat oluşturulması amaçlanıyor.

 

No Responses to “Polis Adaylarına Kpss Sınavı Başvuru Sorgulama | Emniyet Mensuplarına Kpss Sınavı”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>