Polis Alımı Başvuru Sorgulama | Polis Alımı Yaş Sınırı Başvuru Sorgulama

Polis Alımı Başvuru Sorgulama kapsamında kanun tasarısında, Pomem’ de alınacak öğrenciler için yaş konusunda yeni bir düzenleme ile Polis Alımı Yaş Sınırı Başvuru Sorgulama yapıldı.

Polis Alımı Yaş Sınırı Başvuru Sorgulama

Polis Alımı Başvuru Sorgulama  için Şuanki duruma göre; Lisans mezunu olup 4 yıllık üniversitelerden mezun olmak ya da yurtdışında öğrenim görülmüşse buna denk bir okuldan mezun olmuş olma şartı aranan adaylar için, sınav tarihinden beri 28 yaşından gün almamış bayan ve erkek aday için ayrıca erkek adayların askerliğini yapmış 30 yaşından gün almamış olması şartı ile altı aydan az olmayacak şekilde polis olarak mesleki eğitime alınabilirler.

Polis Alımı Yaş Sınırı Başvuru Sorgulama durumundan sonra ise; açıklanacak yeni kanun tasarısına göre Kamu Personel Seçme Sınavında istenilen taban puanı almış olan adaylar için Polis Alımı Başvuru Sorgulama kapsamında, sınavın yapılacağı yılın 31 Aralık tarihinden itibaren 26 Yaşından gün almamış olan erkek ve kadın adaylar arasından sınavda başarılı olanlar alınacaktır.

Polis Adaylarına Kpss Sınavı Başvurusu

Geri kalan değişiklikler ise; Polis Alımı Başvuru Sorgulama için askerliğini tamamlamış olanlar için farklı bir yaş kriteri kaldırılmış. Adayların beklentisi tam tersi yönde Polis Alımı Yaş Sınırı Başvuru Sorgulama konusunda artış iken Emniyet Genel Müdürlüğü yaş sınırlamasını daha da düşürmüştür.

 

No Responses to “Polis Alımı Başvuru Sorgulama | Polis Alımı Yaş Sınırı Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>