PTT Memur Alımları Başvuru Sorgulama | PTT Memur Alımı Yapacak

PTT Memur Alımları Başvuru Sorgulama konusunda Ptt alım olmasının öncesinde yönetmeliğini değiştirmeye gidecek sonrasın da hemen alımlar başlayacak. Bunun nedeni ise daha öncelerde KESK’ in PTT idari sözleşmeli personel alımına dava açmış olması ve sonucunda yönetmeliğin değiştirilmesine karar verilmiş olmasıdır.

PTT Memur Alımı Yapacak ve Ptt kaç memur alımı yapacak gibi sorular herkesin aklında. Açıklamalara göre, 2600 personel alımı yapılacak, eklemeler ve eksilmeler de olabilir. Fakat şuanda gişe görevlisi bazında 1200 kişi, teknik personel olarak 400 kişi ve dağıtıcı olarak da 100 kişi alınacağı belirlendi.

PTT Memur Alımları Başvuru Sorgulama
PTT Memur Alımları Başvuru Sorgulama için sözlü sınav da yapılacak. Öncelikle Kpss Sınavı Puanına göre adaylar çağrılacak, sonrasında ise sözlü sınava tabi tutulacaklar. Sözlü sınavda torpil dönüp dönmeyeceği sizlerin görüşlerine kalmış durumda. Ocak ayı sonu itibariyle Şubat ayı başında alımların başlanacağı belirtiliyor. PTT Memur Alımı Yapacak ve adaylar mülakatı geçtiği taktirde, idari hizmet bazında sözleşmeli personel olacaklar ve 4/B ye tabi olmayacaklardır. Yeni yönetmelikle meydana getirilmiş bu kadro yeni bir özel sözleşmeli personel statüsünde olacaktır. PTT Memur Alımları Başvuru Sorgulama kapsamında alınan personel 4 aylık bir deneme sürecine dahil olacaktır. Deneme süresi bittiğinde eğer persobel yeterli karşılanmadıysa çıkartılacaktır. Deneme süresi boyunca uyarma ve kınama alma durumu da süreç sonunda Ptt ile ilişiğinin kesilmesine sebeptir. PTT Memur Alımı Yapacak ve bu alınan personelin şu haller karşısında sözleşmesi feshedilebilir; kendi istediğiyle ayrılması durumu, yaş sınırı, emekli ve malul olma durumu ve ölüm durumları, göreve alındığı şartlardan bir veya bir kaçını kaybetmesi, personel hakkında ehliyetsizlik ve kifayetsizlik durumlarının göze çarpması, sözleşme yenilenmemesi durumu ve disiplin cezası almış olma sonucu işe son verilmesi. PTT Memur Alımları Başvuru Sorgulama ile işe alınmış personeller bu maddeler sonucunda sözleşmeleri fesih edilerek, işten çıkartılabiliyor.

No Responses to “PTT Memur Alımları Başvuru Sorgulama | PTT Memur Alımı Yapacak”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>