Stajyer Ehliyet Uygulamasında Son Gün

Stajyer Ehliyet uygulaması Başvuru Sorgulama için bugün son gün. Kayıtlar saat 17.00 ye dek devam edecek. Karayolları Trafik Yönetmeliği‘ nde yapılmış değişiklikler sonucu yeni yıl ile beraber stajyer ehliyet uygulaması yürürlüğü girecek.

Bu yeni uygulamaya takılmak istemeyen pek çok kişi, sürücü kurslarına kayıt olarak yoğunluk oluşturdu. Stajyer Ehliyet Uygulaması Başvuru Sorgulama işleminden muaf olmak ve strajyer olmadan araç kullanmak isteyenler bugün 17.00 mesai bitimine dek sürücü kurslarına kayıt yaptırarak bu uygulama dışında kalabilirler.

Stajyer Ehliyet Uygulamasında Son Gün

Meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi ve en aza indirilmesi için yürürlüğe giren Strajyer Ehliyet Uygulaması, 7-8 adet madde ile sürücüleri kısıtlıyor, Stajyer Ehliyet Uygulaması Başvuru Sorgulama kapsamına girecek ve strajyer olacaklar için; 3 defa kırmızı ışıkta geçip ihlal etmek, alkollü araç kullanımı, hız limitlerini üç defa ihlal etmek, gibi durumlar dışında 100 ceza puanından 75 ini doldurmuş olmak da ehliyetin iptal edilmesini sağlayacak. Kişi iptal olan ehliyetini tekrar almak isterse, Stajyer Ehliyet Uygulaması Başvuru Sorgulama yapıp kursa gidip, teori ve direksiyon eğitimlerini alıp sınavı geçip iki yıl süre ile tekrar stajyer olacak.

Stajyer Ehliyet iki yıl süresince kişinin kullanımında olacak, başarılı bir stajyerlik geçiren sürücüye, iki yılın sonunda gerçek ehliyetini alabilecek.

Sürücü kurslarında kontenjan sınırlaması olduğu için 10 Ekimdeki sınava yetişmek ve stajyer olmak istemeyenler kurslara kayıt yaptırma çabasında. 2016 yılı ile beraber gelen uygulamalardan Stajyer Ehliyet Uygulaması Başvuru Sorgulama yapacak adaylar için bir kötü haber de kurs ücretlerinin 2 bin ile 2500 TL arasında ücretlere çıkacağı.

No Responses to “Stajyer Ehliyet Uygulamasında Son Gün”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>