Şubat ayı 15 Bin Öğretmen Ataması Başvuru Sorgulama | Atamalar şubatta yapılacak

Şubat ayı 15 Bin Öğretmen ataması Başvuru Sorgulama kapsamında, aslında atamaların Ocak ayında yapılacağı açıklaması 24 Kasım günü Ahmet Davutoğlu tarafından yapılmıştı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı atamının yapılması için Meclis ten izin çıkmasını beklediği için atama Ocak ayında yapılmayacak. Atamalar şubatta yapılacak ozamana kalacak şeklinde açıklama yapıldı.

Ahmet Davutoğulu nun Şubat ayı 15 Bin Öğretmen ataması Başvuru Sorgulama konusunda yaptığı yeni açıklamada ise, 5-9 Ocak tarihlerinde özürlü gruplarının başvuruları başladı bu atamaların sonrasında 15 Bin Öğretmen için büyük ihtimalle Atamalar şubatta yapılacak. Özür grubu atamaları ve yerleşmeleri tamamen 23 Ocak tarihinde son bulacak daha sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı boşta kalan il ve ilçe kadrolarını belirleyerek bunların doğrultusunda atamalar başlayacak.

Öğretmen Atama Başvurusu

Şubat ayı 15 Bin Öğretmen ataması Başvuru Sorgulama konusu için hesaba katılmamış şey ise 23 Ocak tarihinde okulların ilk yarı tatile girecek olması ve ikinci dönemin 9 Şubat tarihi ile başlayacak olması. Bu yüzden kadro beklentisi içindeki 15 Bin çaresiz öğretmenin atamaları ara yıl tatilinde tamamlanmalı ve ikinci dönem ile birlikte öğretmenler okullarında görevlerine başlamalı. Umarız yetiştirilebilir ve okullara yerleşleşimler tamamlanabilir.

Milli eğitim Bakanlığı bilgilerine göre, en fazla 25 alanda öğretmen açığı görünüyor. En fazla ihtiyaç yabancı dil İngilizce Öğretmenliği kadrosunda ve açık sayısı 18 509 kişi. Ondan sonraki en büyük öğretmen ihtiyacı olan kadro Sınıf Öğretmenliği ve açık sayısı 12 804 kişi olarak görünüyor.

No Responses to “Şubat ayı 15 Bin Öğretmen Ataması Başvuru Sorgulama | Atamalar şubatta yapılacak”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>