TC No ile İşsizlik Başvuru Sorgulama | İşsizlik Maaşı

TC kimlik no ile işsizlik ödeneği sorgulama için, iş akdi bitirilen işçinin son 3 yıldaki çalışma gün sayıların bakılır. Çünkü bu gün sayılarına göre başvuru sorgulama aşamasını yapan işçi, işssizlik ödeneği alacaktır.

Bunun bazı gün kriterleri bulunmaktadır. TC No ile İşsizlik Ödeneği Sorgulama yaptığınızda, sistem bu kriterlere göre size bir döküm çıkartılacaktır. Bu kriterler şunlardır; 600 gün için prim ödemiş olanlar, 180 gün; 900 gün için prim ödemiş olanlar, 240 gün; 1080 gün ve daha fazlası için prim ödemiş olanlar ise, 300 gün süresi ile başvuru sorgulama yapıp, işsizlik ödeneklerini öğrenerek işsizlik maaşı almaya hak kazanırlar.

işsizlik sorgulama

TC kimlik no ile işsizlik başvuru sonucu sorgulama için tıklayınız.

Başvuru sorgulama yaparken çalışılmış iş günü sayısı çok önemlidir. Çünkü 899 gününüz dahi olsa TC Kimlik No İle İşsizlik Ödeneği Sorgulama yaparken, sistem gün sayısından dolayı sizin işsizlik maaşınızı 600 günlük çalışma dilimi üzerinden hesaplayıp 180 günlük işsizlik maaşı verecektir. Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalan işçi, işsizlik ödeneği almaya hak kazanacaktır. Bunun dışında iş yeri değişitirilip, kapanmış olabilir ya da işin veya iş yerinin niteliği değişmiş olabilir, son olarakta işyeri özelleştirme nedeni ile işçinin hizmet akdi sona ermiş olabilir. Bu gibi durumlarda yine Tc. Kimlik No İle İşsizlik Ödeneği Sorgulama yapıldığında sistem işçinin karşısına dökümü çıkartacaktır. İşsizlik ödeneği sorgulama yapabilmeniz için e-devlet şifrenizi kullanarak linkten kendi başvuru sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

No Responses to “TC No ile İşsizlik Başvuru Sorgulama | İşsizlik Maaşı”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>