Vize Başvuru Sorgulama | Vize Başvuru

Herkese merhabalar ister iş, ister eğitim ya da tatil için ; yurtdışına çıkmanızı gerektiren durumlarda vize isteyen ülkelerde vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.
Vize başvurusunda istenen evrakları, vize başvuru sonucu, konsolosluk yazışmaları, vize isteyen ülkelerin listesi, vize istemeyen ülkelerin listesi gibi vize başvuru sonucu ile ilgili tüm bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.
Vize isteyen ülkelere vize başvurusu yapmak için; bir tur şirketi ile anlaşabileceğiniz gibi, kendinizde gereken evrakları düzenleyerek konsolosluğa başvuruda bulabilirsiniz.

vize-Basvuru Sorgulama
Schengen bölgesine dahil olan ülkelere vize almak için gereken ( en az 90 güne kadar) vize başvuru türleri şunlardır: Turistik ve Ticari Seyahatler, İş ya da bir Uğraş ile ilgili konferansa katılmak, Akraba veya Arkadaş ziyareti, Kültürel ve Sportif etkinlik, Eğitim ya da Transit geçiş bu alanlarda yaptığınız vize başvurularına başvuru sorgulama sitesinden ulaşabilirsiniz.
Shengen bölgesine adil ülkelerde Shengen vizeniz ile 6 ay içinde en fazla 90 gün kalış iznine hak kazanabilirsiniz. Tabii bazı özel izin ile aldığınız vizelerde, bu vize sadece o ülkede geçerli olacaktır. Shengen vizesi hangi ülkelerde geçerli olur derseniz işte listesi:
Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, İzlanda, Macaristan, Yunanistan, Lihtenştayn, Letonya, İtalya, Litfanya, Lüksemburg, Norveç, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İsviçre,İspanya, İsveç. Ayrıca diğer Avrupa Birliği ülkesi olan ülkeler için değişiklik göstermekle beraber 5-15 gün arası giriş yapıp, ülkelerin müsade ettiği sürece konaklayabilirsiniz.
Vize başvurusu için; Shengen vizesine Türkiye’ den kimler başvurabilir: Türk vatandaşları dışında, Türkiye’ den en az 3 ay oturum izni almış diğer ülke vatandaşları başvurablmektedir.
Shengen vize başvuru sonucu’ nu inceleyerek, başvuruya göre karar vermeye Shengen Bölgesi içinde bulunan Devletlerin konsolosluk makamları görevlidir.
Shengen Başvurusu, başvuru sorgulama ‘ nızın olumlu olabilmesi için; ülke konsolosluğuna, büyükelçiliğe ya da aracı bir kuruma en az 15 gün önceden yapılması gerekmektedir. Fakat seyahatinizin üç ay öncesinden vize başvurusu yapabilirsiniz.

Vize-Basvuru
Shengen başvurusu için bazı ülkeler, randevu alarak başvuru kabul etmektedir. Bu ülkeler için başvuru sorgulama ‘ nızın olumlu sonuçlanması adına; 0212 227 00 51 nolu telefondan hangi ülkenin randevu istediğine dair bilgi alabilirsiniz.
Vize başvurusu anında hangi evrakları konsolosluğa ulaştırmam gerekir derseniz bunun için de:
Pasaportonuzda vizenizin başlayabileceği en az 2 boş sayfa bulunmaktadır. Bunun akabininde pasaportunuz en az 6 aylık olmak durumundadır. Bazı durumlarda başvuru sorgulama aşamasında, konsolosluk sizi mülakata çağırabilmektedir. Vize sicilinizin bozulmaması için uzman bir danışmandan yardım alma seçeneğiniz de bulunmaktadır.

Vize Uygulama-Basvuru Sorgulama
Başvuru Sorgulama süreciniz, yapıldığı tarihten itibaren 15 gün içinde karara bağlanmaktadır. Özellikle başvurunuz ayrıntılı bir sürece girerse bu süre 30 güne kadar uzatılabilmeltedir. Çok istisnai durumlarda ise özel bir takım belgeler istenildiğinde bu süreç 60 güne dahi uzayabilmektedir.
Vize başvurusu yapan kişilerin; başvuru sorgulama sonuçları ret olduğu taktirde, gerekçeler pasaportları ile beraber başvuru yapılan ülkenin resmi dilinde geri gönderilmektedir. Gerekçelerini öğrenebilmek adına bu ret kağıtlarını tercüme ettirmeleri gerekmektedir. İtirazda bulunmak isteyen kişiler bunu o ülkenin kanunları çerçevesinde yapabilmektedirler.
Shengen vizesi almış olmanız; direk Shengen Alanına girebileceğiniz anlamına gelmez. sadece ön onay durumunda verilen bir vizedir ve ülkeye giriş amacınızı; pasaport kontrolleri sırasında görevlilere belirtmeniz gerekmektedir. Ne kadar kalacağınızı, neden geldiğinizi, diğer ülkelere geçiş yapıp yapmayacağınızı sorabilirler. Bunun doğrultusunda; konaklama yerinizi, biletinizi veya yakınınız yanında kalacaksanız bunlarla ilgili dökümanları isteyebilirler. En son olarak seyahat süreniz kadar geçerli olacak sağlık sigortanızı göstermeniz gerekecektir.
Shengen Bölgesine Başvuru Sorgulama sırasında göstermeniz gereken bir takım belgelere ihtiyacınız olacaktır:
Konaklama Yapacağınız Yerlerin Bilgileri
Pasaport ve Geçerliliği Olan Vize
Seyahat Sürenizi Kapsayan Seyahat Sağlık Sigortanız
Dönüş Biletiniz

Gelen Arama Kelimeleri:

  • VİZE SORGULAMA
  • vize başvuru sorgulama

One Comment on "Vize Başvuru Sorgulama | Vize Başvuru"

commenter

You share interesting things here. I think that your blog can go viral easily, but you must
give it initial boost and i know how to do it, just search in google – mundillo traffic increase

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>