YGS Geri Sayım Başladı

Yükseköğretim Geçiş Sınavı yani YGS 15 Mart 2015 günü gerçekleştirilecek ve sınava artık sayılı günler kaldı. Tüm sınava girecek adaylar son sınav hazırlıklarını yapmaya devam ediyor.

Heyecanlanacak bir sınav evet ama yine de herkesin soğuk kanlılığını korumaya çalışarak, sorulara odaklanması sağlıklı bir sınav geçirmesi açısından önem teşkil etmektedir. Yüksek Öğretim Geçiş Sınavı YGS de dikkat edilecek bazı önemli noktaları anlatalım; size verilecek paketlerden açılmış olanları kabul etmeyip, açılmamış olanlarla değiştirmeyi rica edin. Sınav başlangıç esnasında, başlayacağınız bölümü testin yapısını kavramak adına hızlıca gözden geçirin. Her soruyu hızlıca çözmeye çalışmanın sizi yanılatacağı gibi bir soruyla çok fazla uğraşıp, düşünmek de aynı sonucu doğuracaktır. Eğer bir soruyu belirli sürede hala çözemiyorsanız bırakıp diğer soruya geçebilirsiniz.

YGS Geri Sayım Başladı

Normal hazırlık çalışmalarını da saatli bir şekilde ayarlayarak çözüp, sınavda da saatten yararlanırsanız, sürenizin çok fazla dışına çıkmamış ve zaman kaybetmemiş olursunuz. Böylece sınav sorularını yetiştirememe gibi bir probleminiz olmayacaktır. Sorulara ilk işaretlediğiniz cevapta tam emin değilseniz cevap konusunda iyice emin olmadığınız taktirde kesinlikle cevabı değiştirmeyin. Eğer cevaplar konusunda yanılgıya düştüyseniz cevap hakkında mantıklı elemeler yaparak sonuca ulaşmaya çalışabilirsiniz. Aklınızın başka yere gitmesine, konsantrenizin bozulmasına elinizden geldiğince elvermemelisiniz. Eğer aklınız çok dağıldıysa, panik yaptıysanız ve okuduğunuz soruyu anlamakta güçlük çekiyorsanız, konsantrenizi tekrar toplamak için kendinize bir dakika müsaade edin.

Sınav sorularının bazıları çok uzun olabilir ya da karmaşık görünebilir bu çok zor olduğu anlamına gelmeyecektir. Sorulara karşı ön yargılı davranmaktan vazgeçip, inceleyip bazı ufak bilgileri doğru kullanıp, birleştirerek çözüme ulaşmaya çalışabilirsiniz.

Ayrıca YGS ve diğer sınavlara ne kadar süre kalmış online olarak sorgulamak ve planlı çalışmak isterseniz aşağıdaki linkten geri sayım sitesine ulaşarak, sınavlarınızın yapılma süresine ne kadar var görebilirsiniz. Başta YGS olmak üzere LYS Sınavları ve KPSS Sınavı için geri sayım sorgulamalarına imkan tanınıyor. Buradan ulaşıp, hangi sınava ne kadar süre varmış öğrenin. Son hazırlıklarınızı tamamlayın.

No Responses to “YGS Geri Sayım Başladı”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>