YGS Sınavı Başvuru Sorgulama | YGS Sınavı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

ÖSYM’ nin yapacağı Yüksek Öğretime Geçiş yani YGS sınavı için başvurulara artık sayılı günler kaldı. YGS Sınavı Başvuru Sorgulama zamanı 5 Ocak 2015’ ten itibaren başlayacak ve 2 milyon öğrenci sınava katılacak. ÖSYM bu yıl bir takım hazırlıklar yaptı; kamu spotu, aday el rehberi, sınavsız geçiş adına başvuruların alınması amaçlı bilgiler üzerine açıklamalar gibi hazırlıklar mevcut. YGS Sınavı Hakkında Bilmeniz Gerekenler bulunmaktadır ve bunları paylaşmamız sınav konusunda mağduriyet yaşanmaması adına yararlı olacaktır.

YGS Sınavı Başvuru Sorgulama

YGS Sınavı Başvuru Sorgulama konusunda hazırlanan kamu spotunda iki öğrencinin sınava giderken çekilmiş görüntülerine yer veriliyor ve başvuru tarihleri sınav takvimi posteri sayesinde adaylara hatırlatılıyor. Devamında ise yardım amaçlı olarak öğrencilerin başvurularını yaptıkları esnada çekilmiş görünleri bulunuyor ve burada da başvuru ücretlerinin yatırılacağı anlaşmalı bankalar yazıyor. YGS Sınavı Hakkında Bilmeniz Gerekenler için hazırlanmış olan kamu spotu videosu yaklaşık süre olarak 45 dakika civarında ve gerçekten çok bilgilendiri şekilde adayların akıllarındaki soru işaretlerine çözümler buluyor. Videoda YGS Sınavı Başvuru Sorgulama hakkında dikkat çekilmek istenen noktaları açıklamamız gerekirse şöyle özetleyebiliriz; 2015 yılında yapılacak ÖSYS ye katılmak isteyen adayların, 5-19 Ocak 2015 tarihleri arasında başvuru merkezleri, online olarak internet üzerinden ya da sınav koordinatörlükleri aracılığı ile başvuru yapabilecekleri anlatılıyor. Başvuru sırasında size özel kişisel şifreniz belirleniyor, bu şifre ve TC. Kimlik Numaranız ile sisteme giriş yaparak, YGS Sınavı Başvuru Sorgulama hakkındaki tüm işlemlerinizi internet sayfası üzerinden gerçekleştirip, takip edebiliyorunuz. Başvuru işleminizin tam olarak tamamlanabilmesi adına sınav ücretinizi 5-20 Ocak 2015 tarihleri arasında anlaşmalı bulunan bankalara yatırabilirsiniz. Ya da diğer bir seçenek olarak da www.osym.gov.tr adresinde bulunan ödemeler sekmesi üzerinden de yatırabilirsiniz. YGS Sınavı Hakkında Bilmeniz Gerekenler konusunda size her şekilde yardımcı olunmaya çalışılıyor.

Sınav takvimi posteri de tüm okullara dağıtılacak ve öğrencilere moral verme amaçlı olarak, ÖSYM de başarılar dileriz veya Emeğiniz Emanetimizdir gibi sloganlarla hazırlanmış. Üniversiteye girecek adaylar bu YGS Sınavı Başvuru Sorgulama ardından ikinci dönem için yapılacak, Lisans Yerleştirme Sınavları yani LYS sınavına katılacaklar. Herkese katılacakları sınavlarda başarılar dileriz.

YGS Sınavı Başvuru Sorgulama konusunda Kamu Spotu Videosunu izlemek isteyen üniversite adayları

BURAYA TIKLAYINIZ

 

No Responses to “YGS Sınavı Başvuru Sorgulama | YGS Sınavı Hakkında Bilmeniz Gerekenler”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>