Yunanistan Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama

Herkese merhaba; iş, tatil, seyahat, gezi v.b. durumlar için yurtdışına çıkmanız gerektiğinde Türkiye’ ye vize uygulayan ülkelere gitme durumunuzda, vize başvuru sorgulama aşamalarından geçmeniz gerekmektedir. Yunanistan Vize Başvuru aşamaları sırasında evrak işlemleri prosedürlerine uygun gerçekleştiğinde sorunsuz vize alabilirsiniz. Bu aşamaları burada kısaca inceleyip, vize başvuru sorgulama aşamaları hakkında bilgi vereceğiz.
Yunanistan Vize Başvuru için gerekli tüm belgeler, başvuru esnasında eksiksiz olarak başvuran kişi tarafından sunulmalıdır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Shengen ülkelerine, Shengen Vize Başvuru Sorgulama yaptıracak herkes için, başvuruda bulunurken Vize Bilgi Sistemi (VIS) için biyometrik bilgilerin alınması kuralı getirilmiştir.

Vize Bilgi Sistemi Hakkında Yazımızı Okuyup, Bilgi Almak için BURAYA TIKLAYINIZ.

Yunanistan
Yunanistan Vize Başvuru aşamalarında gerekli evrakları tamamladığınız zaman sorunsuz vize alarak Vize Başvuru Sorgulama sonucunuzun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Yunan adalarına günü birlik gezi yapmak isterseniz bu vizeyi almanıza gerek yok. Bordrolu çalışan olarak Yunanistan Vzie Başvuru talebinde bulunacaksanız hazırlamanız gereken belgeler şunlardır: İşyerinin antetli kağıdı üzerine Yunanistan Konsolosluğu’ na hitaben yazılmış çalışan hakkında açıklama yazısı – vergi levhasının fotokopisi – şirketin imza sirküleri – tarihi yeni olan faaliyet belgesinin fotokopisi – oda siciline kayıt sureti – ssk işe giriş bildirgesi fotokopisi – 4 aylık sgk bildirgesi fotokopisi – şirkete ait hesap cüzdan fotokopisi – gayrimenkul tapu ya da araç ruhsat fotokopisi – son 3 aylık bordro fotokopisi – turistik gezi için gidenlerden otel rezervasyonu ve uçak bileti – 2 adet biometrik resim – pasaport – seyahat sigortası – ticari seyahatleriniz için Yunanistan’ daki firmadan gönderilmiş firma davetiyesi.

yunanistan vizesi

Vize Başvuru Sorgulama aşamalarında bir aracı kurum ile çalışmanın yararı, vizenizi almanızı çok daha kolay ve güvenli hale getirebilecek olmasıdır. Yunanistan Vize Başvuru esnasında bu noktalara dikkat edip, kurallarına göre evrak hazırlığı yapılırsa vize almanız kolaylaşacaktır. Eğitim, çalışan vize başvuru sorgulama durumları, ticari vize ya da seyahat vizesine nazaran 2-3 aylık bir zaman dilimi olarak uzama ihtimali bulunmaktadır.

 

Yunanistan Vize Başvuru aşamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve  vize başvuru sorgulama yapmak ve formunu indirmek için buraya tıklayınız.

Yunanistan Konsolosluğu

Ülke hakkında kısaca bilgi vermemiz gerekirse; Yunanistan Cumhuriyeti Balkan yarımadasının güneyinde bulunan bir ülkedir. Başkenti Atina’ dır. Vize Başvuru Sorgulama esnasında konsolosluk mülakatında ülke hakkında sorular sorulması durumuna karşı başlıca bazı bilgileri bilmenizde fayda var.

 

No Responses to “Yunanistan Vize Başvuru | Vize Başvuru Sorgulama”

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>