Zamlı Emeklilik Maaşları | Emekliye Zam Başvuru Sorgulama

Zamlı Emeklilik Maaşları merak edilen konulardan biridir. En çok ihtiyaç duyulan maaşlardan biri de emeklilik maaşıdır. Çünkü belki maaşını alamayan genç insan başka işlerde çalışabilir, kendini geçindirebilir, fakat emekli bir vatandaş için durum çok daha zordur. Yıllarca çalışmasının karşılığı artık rahat etmesi gereken yıllarında aldığı, emeklilik maaşı ihtiyaçlarını tamamen karşılayabilecek oranda olmalıdır. Malesef bizim ülkemizde bu pek mümkün olamıyor ve maaş oranları çok da adaletli olmamaktadır. Zamlı Emeklilik Maaşları aşağı yukarı belli oldu. Emekliye Zam Başvuru Sorgulama için oranlar tam kesin olmamakla beraber, çünkü enflasyon oranına göre seyri değişebiliyor; SGK ve Bağ-Kur emeklileri için, % 3,5 oranında zam ki bunun Ocak ayı enflasyonuna göre biraz daha düşme riski de bulunmaktadır.

Zamlı Emeklilik Maaşları için hesap yapmak aslında kolay çünkü; % 3,5 luk oran ışığında, 1000,00 TL maaş alan bir emekli zam olarak sadece 35 TL alabilecek, buna göre 1100,00 TL alan vatandaşın maaşı ise 1138,00 TL ye çıkacak. Emekliye Zam Başvuru Sorgulama konusunda daha yüksek maaş alanlar için hesaplamak gerekirse 1500,00 TL maaş alanların maaşı, 1552,00 TL ye yükselecek.

Zamlı Emeklilik Maaşları

Bağ-kur ve SGK kurumları emeklileri önümüzdeki Temmuz ayında da bir zam daha alabilecekler. Fakat 2015 Temmuz için Zamlı Emeklilik Maaşları tahmini yürütmek için Temmuz ayından önceki 6 ayın enflasyon oranına göre tahminen oran yine % 3,63 lerde seyredecek gibi gözüküyor.

Emekliye Zam Başvuru Sorgulama kapsamında memurlar için de durum çok farklı değil onlar, Ocak ayında % 3 zam alacak, önümüzdeki Temmuz ayı zam dönemi içinde oran % 3 görünüyor, Ancak aradaki enflasyon farkları da maaşlarına yansıtılabilecek.

Emekliler için biraz üzücü, biraz da hayal kırıklılığına sebep olan Zamlı Emeklilik Maaşları bu şekilde olmaktadır. Umarız ki; ilerleyen zamanlarda iyileştirmeler yapılarak, biraz daha vatandaşın bütçesine destek olunur.

2 Comments on "Zamlı Emeklilik Maaşları | Emekliye Zam Başvuru Sorgulama"

commenter

bu da zammış gibi birde açıklama yapıyorlar ülkemizin haline bak yazık valla

commenter

Emekliyi kimse düşünmüyor ki

Yorum Yazın

Adınız:
Email:
Website:
Yorumunuz:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>